Я

Ґендерна рівність в освіті. Посібник для тренерів

Ґендерна рівність в освіті. Посібник для тренерів

Ґендерна рівність в освіті. Посібник для тренерів. Запоріжжя: Друкарський світ, 2011. – 80 с.

Ґендерна рівність є фундаментальним правом та необхідною умовою досягнення цілей зростання, соціальної єдності та демократії. Тим не менше, певна нерівність продовжує існувати і може поглиблюватися, якщо освіта, навчання та культура продовжуватимуть поширювати ґендерні стереотипи.

Для того, щоб учні успішно навчалися, стали впевненими у собі особистостями, відповідальними та активними громадянами, необхідно приділяти увагу забезпеченню ґендерної рівності, рівному позитивному ставленню до дівчат та хлопців, а також навчанню з ґендерних питань. Ґендерно чутлива освіта допомагає визначити, які погляди у сфері ґендеру є справжніми, а які – лише стереотипними узагальненнями.

Сприяння цьому процесу є основним призначенням цього посібника, розробленого у рамках Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні. Цей посібник може служитиме основою, яку вчителі та тренери використовуватимуть для планування широкого спектру практичних заходів для забезпечення ґендерної рівності в українських школах.


Завантажити
ЛГБТ-сім’ї в Україні: соціальні практики та законодавче регулювання

ЛГБТ-сім’ї в Україні: соціальні практики та законодавче регулювання

ЛГБТ-сім’ї в Україні: соціальні практики та законодавче регулювання / За ред. Г. Ярманової. – Київ: Інсайт, 2012.

Цю збірку присвячено квір-сім’ям. Увага чотирьох текстів збірки зосереджена на життєвих обставинах і родинних історіях трансгендерних людей і одностатевих партнерств.

Дослідження, реалізоване Громадською організацією «Інсайт» за фінансової підтримки Регіонального Представництва фонду ім. Г. Бьолля у Варшаві.


Завантажити
Ґендер, релігія і націоналізм в Україні (за ред. Г. Ярманової)

Ґендер, релігія і націоналізм в Україні (за ред. Г. Ярманової)

Ґендер, релігія і націоналізм в Україні / авт.: Г. Гриценко, Л. Пагулич, Н. Чермалих, Г. Ярманова; ред. Г. Ярманова. – Київ : ТОВ «ВТС ПРИНТ», 2012. – 150 с.

Колективне дослідження, виконане групою українських авторок, аналізує суспільні процеси, що супроводжують ріст та зміцнення праворадикальних та релігійних об’єднань в Україні, та описує, послуговуючись феміністичною оптикою, репресивний дискурсивний апарат, присутній в українському медійному просторі та публічній сфері, намагаючись знайти відповідь на питання «Чи/як можливий демократичний спротив у консервативному політичному кліматі?».


Завантажити
1