Відеотека

Конференція "Гендерні питання в мистецтві, архітектурі та містобудуванні. Модерністки"

У Києві пройшла конференція "Гендерні питання в мистецтві, архітектурі та містобудуванні. Модерністки". На заході спікери та спікерки порушили питання значення, ролі та видимості жінок в архітектурній професії та мистецтві епохи модернізму.

Гендерна політика в політиці

Про жінок у політиці, гендерні квоти та інші гендерні питання в Україні. Розповідає Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук.

Marriage Market Takeover

Пронизливу соціальну рекламну кампанію створив китайський виробник товарів для краси. "Чого не вийшла заміж?" Відео розкриває тиск суспільства на самотніх жінок. У Китаї дівчина, яка у 25 років не вийшла заміж, вважається "покинутою" чи "sheng nu". До неї прикута особлива увага суспільства. "У Китаї діти мають поважати батьків. І для дівчини відмовитися вийти заміж — означає знехтувати цією повагою", — йдеться у ролику. На екрані самотня молода жінка відчуває свою провину, називає себе егоїсткою і плаче, ніби справді скривдила батьків. Батьки вже дорослих дівчат і хлопців ходять на так званий "ринок наречених", де розміщують анкети з освітою дітей і місцем їхньої роботи, успішністю кар'єри. Автори відео зазначають, що це дуже схоже на продаж дітей у заміжжя. "Я шукаю справжнього кохання", — каже героїня кліпу зі сльозами на очах. "Час виправити проблему. Не будь жорстокою до нас", — заперечує їй батько. Під тиском батьків і суспільства дівчата зголошуються вийти за "підходящих" чоловіків замість коханих. Однак автори відео не погоджуються з таким фіналом: замість терміну "покинута жінка" вони пропонують новий — "сильна жінка", щаслива і впевнена у собі, не зважаючи на відсутність чоловіка поряд. "Не дозволяйте тиску змінювати ваше майбутнє", — наостанок звертаються режисери до дівчат.

Нагородження переможниць конкурсу гендерних педагогічних розробок

29 березня у рамках проекту «Гендерний освітній експеримент» відбулося нагородження переможниць конкурсу гендерних педагогічних розробок. Конкурс був проведений за ініціативи Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» у співпраці з КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Над відео працювала власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА» Аліна Курлович.

We Are Women Not Objects

We Are #WomenNotObjects

«Центр гендерної культури». "Харків. Online. День"

У Харкові відбулось відкриття Центру гендерної культури. Про важливість такої ініціативи розповідають Олег Марущенко (кандидат соціологічних наук, директор Гендерного інформаційно-аналітичного центру "КРОНА"), Тетяна Ісаєва (директорка Центру гендерної культури, директорка Гендерного музею), Інга Фреймене (волонтерка, співробітниця Центру гендерної культури). Програма "Харків. Online. День".

Украинские женщины должны занять свое место в политической жизни страны

Радио ООН. Интервью с Еленой Малаховой (15.01.2016). В глобальном масштабе женщины, составляющие больше половины населения Земли, занимают лишь 20 процентов постов в руководящих и законодательных органах. На Украине эта цифра – 12 процентов. С таким положением дел не желают мириться в харьковском Гендерном информационно-аналитическом центре «Крона». Там запустили проект по продвижению женщин в политике. О нем Елене Вапничной рассказала эксперт Центра Елена Малахова. Сама она представила себя как «кандидатка» филологических наук, «доцентка» кафедры украинского языка харьковского Педуниверситета, «директорка» его Гендерного центра.

Sarah Jones: One woman, five characters, and a sex lesson from the future

TED Conference. В этом перформансе, Сара Джонс (Sarah Jones), вы попадете на занятия в будущем, где учитель транслирует разных персонажей из 2016 года, чтобы показать разнообразные взгляды на секс-работы. Сара Джонс воплощает пожилую домохозяйку, исследовательницу секс-работ, эскорт, монахиню, ставшую проституткой и парня в стрип-клубе во время своего мальчишника. Это интригующий взгляд на запретную тему, который переворачивает культурные нормы вокруг секса наизнанку. На английском, но с русскими субтитрами.

Гендерний аудит або перші кроки до затишної школи для всіх!

З метою підготувати експертне коло з гендерного аудиту в навчальних закладах, у рамках проекту "Гендерний освітній експеримент" у школах були створені творчі групи.Тренінги вже стартували у декільох закладах, зокрема у ліцеї та гімназії м. Нова Водолага.

Гендерний шкільний експеримент: рік за плечима – час збирати врожай!!

У рамках "Гендерного освітнього експерименту" відбулися нові тренінги у школах, які були присв'ячені освіті. Електронний щоденник для вчительства, виїзний тренінг для адміністрації та гендерний аудит – ось що чекало експериментальні заклади цієї осені!