Токійський медуніверситет зізнався у фальсифікації іспитів на користь чоловіків


На фото: Керівництво закладу вибачилося за те, що "не виправдало довіри суспільства".


Керівництво Токійського медичного університету (TMU) у вівторок зізналося в систематичній фальсифікації результатів вступних іспитів на користь абітурієнтів-чоловіків, пише The Japan Times.

Крім того, іспити могли спотворюватися на користь окремих осіб, включаючи дітей чиновників.

Університет є одним з найстаріших і найбільш престижних освітніх установ країни, і порушення, виявлені в ході внутрішнього розслідування, підкреслюють глибокі проблеми Японії в сфері гендерної дискримінації. Більше десяти років жінкам, охочим стати лікарками, занижували оцінки на вступних іспитах, щоб в країні було більше медиків-чоловіків.

Результати резонансного розслідування викликали питання і щодо інших університетів, які приймають підозріло мало жінок, повідомляє Financial Times. Про махінації з роботами жінок на вступних іспитах стало відомо випадково: прокуратура зацікавилася чутками про корупцію в TMU. Слідство спочатку цікавило лише питання про те, що дітей високопоставлених чиновників брали в обхід встановленої процедури, а натомість університет отримував урядові гранти.

Після того, як були виявлені невідповідності і в інших сферах, міністерство освіти Японії зажадало, щоб університет провів внутрішнє розслідування, передає CNN.

В ході прес-конференції керуючий директор вузу Тецуо Юкіока і віце-президент Кейсуке Міядзава принесли вибачення. Вони пообіцяли викорінити сформовану дискримінаційну практику, яку, як стверджується, ввело колишнє керівництво.

Вступні іспити до Токійського медичного університету складаються з трьох частин: тест, потім есе і співбесіда. В ході перевірки есе викладачі спочатку віднімали 20% з усіх оцінок. Потім чоловікам, які здавали іспит в перший або другий раз, додавали 20 балів, в третій раз - 10 балів. Таким чином, перша спроба написання есе, яку варто було б оцінити в 70 балів з 100, принесла б абітурієнту 76 балів, а абітурієнтці - всього 56.

Після трьох невдалих спроб вступу абітурієнти/-ки, незалежно від статі, могли отримати не більше 80 балів з 100 навіть при ідеальному результаті.

До того як почалася фальсифікація жінки становили 40% усіх, що поступили в TMU, але після 2010 року показник знизився до 30%, пише газета Yomiuru Shimbun, яка першою повідомила про проблему. У 2018 році серед абітурієнтів/-ок було 39% жінок, а серед тих, що успішно склали іспити - усього 18%.

Причина такої політики - занепокоєння тим, що після закінчення університету жінки не будуть займатися медичною практикою.

"Багато жінок, які закінчили навчання, в кінцевому підсумку залишають медичну практику, аби народжувати та виховувати дітей", - розповіло джерело Yomiuri Shimbun.


На фото: Токійський медичний університет (TMU).


Доповідь щодо зловживань у Токійському медуніверситеті також оприлюднила група незалежних адвокатів. У ній так само йшлося про те, що результати вступних іспитів жінок навмисно занижувалися. За даними юристів, екс-голова закладу Масахіко Усуї та колишній ректор Мамору Судзукі також отримали грошову винагороду від батьків деяких абітурієнтів "за допомогу у вступі".

Обидва вже подали у відставку. Японська влада почала кримінальне розслідування щодо їхньої діяльності.

У ренкінгу Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) Японія займає 114-е місце з 144 з точки зору прогресу в досягненні гендерної рівності.

Частка жінок, що поступають до медичних вузів Японії, стабільно росла до 2003 року, коли вона досягла 33,8%. Надалі вона практично не змінювалася з року в рік.

Зазвичай за більшістю дисциплін на вступних іспитах японки показують результати кращі, ніж японці. Однак в медичних університетах склалася зворотня ситуація: в середньому по країні чоловіки набирали прохідний бал в 6,85% випадків, жінки - в 5,91%.

Японська асоціація жінок в медицині вже не перший рік говорить про проблему в галузі, але до сих пір її залишали без уваги.

Джерело-1, Джерело-2