Тіньова пандемія. Карантин може призвести до 7 мільйонів небажаних вагітностей – ООН

У зв’язку з карантинними заходами через пандемію коронавірусу ООН фіксує багаторазове збільшення домашнього насильства і небажаних вагітностей по всьому світу.

Про це повідомляє ООН.Зазначається, що наразі 90 країн перебувають в ізоляції, а чотири мільярди людей – на карантині, щоб мінімізувати ризики зараження COVID19. У зв’язку з цим у світі спостерігається зростання тіньової пандемії – насильства стосовно жінок, стверджує ООН.

«Ще до появи COVID-19 побутове насильство вже було одним з найсерйозніших порушень прав людини. За попередні 12 місяців 243 млн жінок і дівчаток (віком 15−49 років) в усьому світі піддалися сексуальному або фізичному насильству з боку сексуального партнера», – йдеться в повідомленні.

За оцінками Фонду ООН з народонаселення, якщо режим ізоляції триватиме ще півроку, у світі відбудеться щонайменше 31 млн додаткових випадків гендерно-обумовленого насильства.

Зазначається, що за статистикою, менш ніж 40% жінок, що піддаються насильству, звертаються за допомогою будь-якого виду або повідомляють про цей злочин. Менш ніж 10% жінок, які звертаються за допомогою, йдуть в поліцію. Поточні обставини ще більше ускладнюють звернення в поліцію, в тому числі обмежують доступ жінок і дівчаток до телефонів довіри, а також порушують роботу таких державних служб, як поліція, органи правосуддя і соціальні служби.

Подібні порушення можуть також поставити під загрозу догляд і підтримку, яких потребують постраждалі, наприклад, клінічне лікування зґвалтувань, а також охорону психічного здоров’я і психосоціальну підтримку. Вони також сприяють безкарності злочинців, тому що у кожній четвертій країні немає законів, які безпосередньо захищають жінок від побутового насильства.

Крім того, якщо карантин триватиме ще півроку, більш ніж 47 млн мешканок 114 країн з низьким і середнім доходом втратять доступ до протизаплідних засобів. Це в найближчі місяці призведе до 7 млн небажаних вагітностей.

«Отримані дані свідчать про катастрофічні наслідки пандемії коронавірусу для дівчаток і жінок по всьому світу, – каже глава ЮНФПА Наталія Канемо. – Збільшується нерівність, мільйони дівчат і жінок позбавлені доступу до послуг з планування сім'ї». Вона закликала «будь-якою ціною» захистити репродуктивне здоров’я жінок, особливо, коли йдеться про найбільш уразливі верстви населення.

Також повідомляється, що пандемія змусила ЮНФПА призупинити реалізацію проектів з захисту здоров’я жінок. У зв’язку з цим у найближчі роки ще двом мільйонам дівчаток доведеться пройти через процедуру «жіночого обрізання», поширену в низці країн Африки і Близького Сходу. Ще 13 млн неповнолітніх з тієї ж причини будуть примусово видані заміж до 2030 року.

Наразі Фонд ООН в області народонаселення співпрацює з урядами, щоб впровадити надзвичайні заходи й уникнути найгіршого сценарію розвитку подій. Ці зусилля спрямовані на зміцнення систем охорони здоров’я, поставки захисних засобів для медиків, забезпечення послуг в сфері репродуктивного здоров’я та допомогу жертвам домашнього насильства.

Джерело