Стартував Перший Український Жіночий Конгрес (оновлюється, пряма трансляція)
Сьогодні, 22 листопада, у Києві розпочався Перший Український Жіночий Конгрес. Захід зібрав понад 300 активних, успішних жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа.

Усі вони прагнуть долучитися до ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних сферах діяльності. Захід проходитиме протягом двох днів. На учасників і учасниць Конгресу очікують сім дискусійних платформ, на яких розкажуть, яким чином можна посилити вплив жінки у різноманітних сферах, розширити їхні економічні можливості, залучити до миротворчості та боротьби із насильством за ознакою статі.

Усього організаторською командою заявлено 50 спікерів і спікерок. У тематичних обговореннях візьмуть участь перші особи держави, українські та іноземні парламентарі/-ки, представники і представниці міжнародних організацій, місцевого самоврядування, українські та закордонні експерти і експертки.

Охочих узяти участь у заході виявилося дуже багато: до організаторів/-ок надійшло понад 900 заявок із різних куточків України. Тож аби до події могло долучитися більше людей, протягом обох днів Першого Українського Жіночого Конгресу (22 та 23 листопада) люди зможуть слідкувати за усіма дискусіями під час прямої он-лайн трансляції на сайті Конгресу та на офіційній сторінці у Facebook.

Перший Український Жіночий Конгрес відбувається за ініціативою Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості». За словами організаторів/-ок, Конгрес створить постійнодіючу публічну платформу з ґендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, приватного і громадського секторів та медіа-спільноти.

Власна кореспондентка ГІАЦ “КРОНА” Аліна Курлович


Перша заступниця Голови Верховної Ради України, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко: «Сьогодні ми бачимо, що найбільше від агресії з РФ страждають жінки. Їх найбільший відсоток серед тимчасово переміщених осіб. Майже 1,4 тис. жінок стали вдовами - вони віддали своїх чоловіків. Більше 2 тисяч жінок втратили своїх синів – вони віддали найдорожче. Це вони мають бути долучені до миротворчих процесів. На посадах в ЗСУ сьогодні на контракті служить майже 24 тис. жінок-військовослужбовців, але на офіцерських посадах лише 3 тис. жінок. Ми маємо 43 жінки-полковника і жодної жінки генерала! Важливо, подолати гендерні стереотипи».
Народна депутатка України Ірина Луценко про необхідність прийняття Стамбульської конвенції: «Чому ми зараз повинні прийняти Стамбульську конвенцію? Тому що сплеск домашнього насилля потроївся. Він буде мати надзвичайно погані наслідки для наступних поколінь, він буде мати демографічний провал».
Щойно Міністр оборони Степан Полторак на Першому Українському Жіночому Конгресі пообіцяв ініціювати відміну обмежень при вступі до військових ліцеїв дівчат. Адже в Україні й досі діє відповідна постанова Уряду. «Це питання в першу чергу до Міністерства освіти. Але як Міністр оборони , як військова людина, повністю підтримую і можу виступити ініціатором змін до цієї постанови».
Генерал-бригадирка, начальниця штабу Армії Норвегії Інгрід Г'єрде розповідає про жінок в своїй армії: «Норвезький сектор оборони має в своїх рядах жінок офіцерського складу і це важливо. Жінки на будь-якому рівні можуть зростати в посаді і отримати підтримку з боку чоловічої статі».


Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе: «75% жінок-держслужбовців не мають керівних посад. На державній службі в деяких міністерствах ми маємо більше 85% жінок. Коли ми говоримо про заступників/-ць міністрів, то з них 40% жінки. Це вже великий прогрес, раніше такого ніколи не було. Серед членів Уряду цей показник - 8,5%».


Народна депутатка України, голова підкомітету з питань гендерної рівностіі недискримінації Комітету ВРУ з питань прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин Ірина Суслова на Першому Українському Жіночому Конгресі озвучила економічні втрати держави від домашнього насильства: «Окрім психологічного аспекту, є ще й економічний фактор, про який я хочу сьогодні говорити. Домашнє насильство робить з України країну-жебрака, бо коштує нам на рік величезної суми. Уявіть собі, 208 млн доларів! Це майже бюджет міста Одеса. Лише через непрацездатність жінок потерпілих від насильства, українська економіка втрачає 2,4 млн доларів на рік".


Народна депутатка України, співголова МФО "Рівні можливості" Світлана Войцеховська про гендерні підходи в освіті: «Потрібні абсолютно прості рішення – починаючи від змін в дошкільному вихованні, змін в навчальних програмах, до змін програми навчання майбутніх вчителів, а також програм перекваліфікації тих, хто вже працює. Оскільки реформа має бути не тільки в підвищенні заробітної плати вчителям, не тільки в створенні опорних шкіл, а в першу чергу має бути зміна свідомості тих, хто навчає. Це надзвичайно важлива і складна робота».Український Жіночий Конгрес - Дискусійна платформа 7 та Оголошення підсумків Конгресу17:15 – 18:15 «Жіноче лідерство та менторство. Не конкурентки, а партнерки!»
Модераторка: Олеся Жулинська, директорка зі зв'язків з громадськістю «Кока-Кола Україна»
Спікери та спікерки:
Єва Румінська-Зімні, членкиня Програмної ради Польського Жіночого Конгресу
Фіона Баклі, викладачка кафедри урядування та політики в Університетському коледжі Корку, Ірландія, та співзасновниця Ірландської групи 50/50
Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»
Тамара Смовженко, ректорка Університету банківської справи Національного банку України
Наталія Климовська, проректорка з розвитку та комунікацій Українського Католицького Університету
18:15 – 19:00 Оголошення підсумків Конгресу
Український Жіночий Конгрес - Дискусійна платформа 6«Ґендер в освіті та роль медіа в інформаційно-просвітницькій діяльності щодо ґендерних питань»
Модераторка: Олена Фроляк, головна редакторка інформаційної служби ICTV
Спікери та спікерки: Світлана Войцеховська, народна депутатка України, співголова МФО «Рівні можливості», Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України
Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України
Ольга Герасим’юк, Перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
Лариса Денисенко, правозахисниця, письменниця, журналістка
Джему Грін, журналістка, політикиня, екс-президентка Жіночого медіа-центру
Інна Кузнецова, головна редакторка Київського бюро Радіо Свобода
Тетяна Кузнєцова, деканка факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія»
Український Жіночий Конгрес - Дискусійна платформа 5«Успішні жінки – успішні громади! Або подолання жінками перешкод та суспільних викликів у місцевих громадах»
Модератор: Олексій Рябчин, народний депутат України, член МФО «Рівні можливості», Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Спікери та спікерки:
Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
Дебра Баттон, громадська лідерка, колишня мер міста Вейбурна (Канада) та президентка Асоціації міських муніципалітетів провінції Саскачеван.
Даян Банян, ґендерна експертка Ради Європи, колишня депутатка міської ради м.Брістоль (Великобританія), директорка консалтингової компанії Gender Equality Mainstreaming (GEM), Великобританія
Лілія Кісліцина, депутатка Краматорської міської ради, Голова Вищої ради Всеукраїнського клубу успішних жінок «Жінки України»
Світлана Спажева, Голова Покровської селищної громади Дніпропетровської області
Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ»
Спеціальне слово: Роман Ващук, Посол Канади в Україні
Український Жіночий Конгрес - Дискусійна платформа 4«Розширення економічних можливостей та прав жінок»
Модератор: Олексій Мушак, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
10:00 – 11:00 ПЕРША ЧАСТИНА
Спікери та спікерки першої частини дискусійної панелі:
Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України
Оксана Маркарова, Перша заступниця Міністра фінансів України
Андрій Пишний, Голова Правління «Ощадбанк»
Тамара Соляник, керівниця Програми «Лідерство в економічному врядуванні» USAID
Спеціальне слово: Наталія Микольська, заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі України
11:15 – 12:15 ДРУГА ЧАСТИНА
Спікери та спікерки другої частини дискусійної панелі:
Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital
Надія Гладкевич, директорка групи компаній «Реноме»
Бет Воронюк, канадська експертка з ґендерних питань
Мікаела Демарія, директорка з комерційних операцій у Східній Європі та Центральній Азії, Туреччині та Кавказі у Procter & Gamble CompanyУкраїнський Жіночий Конгрес - Дискусійна платформа 3«Втомились мовчати! Запобігання та протидія ґендерно обумовленому насильству проти жінок».
Модераторка: Ірина Славінська, членкиня Редакційної ради «Громадського радіо», українська журналістка, ведуча, перекладачка та літературознавиця.
16:15 – 17:15 ПЕРША ЧАСТИНА
Ірина Луценко, народна депутатка України, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та парламентського контролю за виконанням Україною міжнародних зобов’язань Комітету ВРУ у закордонних справах
Павло Розенко, Віце-прем’єр-міністр України
Софіо Джапарідзе, радниця Прем'єр-міністра Грузії з питань прав людини та ґендерної рівності
Марія Едера Спадоні, членкиня Палати депутатів Парламенту Італії, членкиня Комітету ПАРЄ з питань рівності та недискримінації та Підкомітету з питань ґендерної рівності
Спеціальне слово: Наталія Федорович, заступниця Міністра соціальної політики України
17:30 – 18:30 ДРУГА ЧАСТИНА
Ірина Суслова, народна депутатка України, голова підкомітету з питань ґендерної рівності і недискримінації Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин
Анастасія Дєєва, заступниця Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції
Дімітрій Цкітішвілі, член Парламенту Грузії, член Ради з питань гендерної рівності
Андреа Сеп, членкиня Палати депутатів Парламенту Румунії, членкиня Комісії з рівних можливостей жінок і чоловіків у Палаті депутатів
Юрій Лопатинський, співзасновник благодійного фонду «Горіховий дім»
Спеціальне слово: Олена Кочемировська, старший координатор з питань гуманітарного реагування Фонду народонаселення ООН в східних областях України
Віталій Сич, український журналіст, головний редактор журналу та сайту «Новое Время»
Український Жіночий Конгрес - Дискусійна платформа 2 - «Жінки, мир та безпека»13:30 – 14:30 ПЕРША ЧАСТИНА
Модераторка: Ірина Фріз, народна депутатка України, членкиня МФО «Рівні можливості», голова МФО «Україні – Євроатлантичний простір!», Голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони
Степан Полторак, Міністр оборони України
Дон Дескінс, бригадний генерал, заступник директора протиракетної оборони Європейського командування Збройних Сил США
Інґрід Ґ’єрде, генерал-бригадир, начальник штабу Армії Норвегії
Євгенія Гілмартін, полковник, заступник Командувача Школи Військової поліції Американських Сухопутних військ
Валерія Парада, підполковниця, Третій Секретар Оборонної Секції Місії України при НАТО, перша жінка-миротворець в Україні
Спеціальне слово: Анастасія Дівінська, Голова офісу ООН Жінки в Україні
14:45 – 15:45 ДРУГА ЧАСТИНА
Модераторка: Марія Іонова, народна депутатка України, співголова МФО «Рівні можливості», Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції
Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
Анн-Софі Штуде, Національна координаторка з питань жінок, миру та безпеки, Фінляндія
Едіта Тахірі, голова Регіонального жіночого лобі Південно-Східної Європи (RWLSEE)
Спеціальне слово: Ван Нгуєн, в.о. Директора Представництва Програми розвитку ООН в Україні
Український Жіночий Конгрес - Відкриття та Дискусійна платформа 110:00 – 10:30 - Відкриття Українського Жіночого Конгресу,
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України
11:00 – 12:30 - Дискусійна платформа 1 - «Роль жінки в суспільно-політичному житті країни: погляд зсередини та погляд ззовні»
Модераторка: Олена Кондратюк, народна депутатка України, співголова МФО «Рівні можливості», Секретар Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики
Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Ірина Геращенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях
Ірина Луценко, народна депутатка України, представниця Президента України у Верховній Раді України
Кетеван Ціхелашвілі, Державна міністерка Грузії з питань примирення та громадянської рівності
Сюзан Косінскі Фрітц, Директорка Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Інгібйорг Сольрун Гісладоттір, Директорка Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ
Турхільдур Сунна Еварсдоттір, членкиня Парламенту Ісландії, Голова делегації Ісландії в Парламентській Асамблеї Ради Європи
Спеціальне слово: Мартін Хагстрьом, Посол Швеції в Україні

Співголова МФО "Рівні можливості" Світлана Войцеховська в ефірі Телеканала "Рада" (21.11.2017) розповідає про те, як виникла ідея провести Перший Український Жіночий Конгрес.