В Одесі через погрози скасували виступ нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич
У середу, 8 серпня, в Одесі скасували виступ білоруської письменниці, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич у зв'язку з погрозами, які надходять на її адресу.

«Я дізналася, що надходять погрози організаторам сьогоднішньої нашої зустрічі і мені особисто, звинувачуючи мене в надуманих кривдах, завданих українцям. Це ніяк не може бути, оскільки моя мати українка, і народилася я в Україні, і завжди я відчувала в собі українську кров. Але заради нашої спільної безпеки сьогоднішньої зустрічі не буде. Ми її скасуємо», – сказала Світлана Алексієвич.

Організатори/-ки зустрічі «Зелений Театр» пояснили, що за чотири години до виступу Світлана Алексієвич була внесена до бази даних Миротворець за «пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією» під час виступу в Брукліні в 2016 році. Приблизно о 18:30 нобелівська лауреатка була вилучена зі списку Миротворця.

«Нобелівська лауреатка дала зрозуміти, що виступ в такій атмосфері буде для неї некомфортним. Для команди Зеленого Театру також неприйнятно наражати аудиторію і спікерку будь-якому роду ризиків. Діалоги зі Світланою Алексієвич скасовуються, ми приносимо вибачення за завдані незручності», – додали організатори/-ки.

Світлана Алексієвич отримала Нобелівську премію з літератури «за поліфонічні твори, що стали пам'ятником страждань і мужності в наш час». Світлана Алексієвич народилася в Івано-Франківську і виросла в Білорусі.

Джерело