Ініціатива у справі скасування дискримінаційних наказів Міністерства охорони здоров’я

Ірина Суслова: "Щиро дякую Голові Уряду Володимиру Гройсману та Міністру Кабінету міністрів Олександру Саєнко за розуміння, підтримку та ініціативу в справі скасування дискримінаційних наказів Міністерства охорони здоров’я.

Мова йде про накази МОЗ №256 та №241, видані ще в 1993 році. Перший з них визначає перелік з 450 професій, куди жінкам вхід заборонений, а другий встановлює обмеження на підіймання й переміщення жінкою важких речей. Фактично ці документи відбирають у жінок свободу вибору й ставлять їх в нерівне становище по відношенню до чоловіків.

Символічно, що сьогодні, коли парламент приступає до розгляду медичної реформи, надійшла інформація з МОЗу про готовність Міністерства скасувати ці ганебні накази. Очікується висновок Національної академії медичних наук, після чого ці документи будуть скасовані.

Сподіваюсь, вже скоро ми позбавимось від ще одного рудименту радянського минулого. Так крок за кроком ми наближатимемося до суспільства рівних можливостей, де усі люди мають однакові стартові умови для розвитку".Джерело