У Швеції запропонували обов'язкове навчання про сексуальну поведінку для кінокомпаній
Шведський інститут кінематографії (SFI) запропонував ввести вимогу для компаній-продакшенів проходити обов'язкове навчання з питань сексуальної поведінки.

Такий крок був запропонований після того, як 600 шведських актрис, включаючи оскароносну Алісію Вікандер, у відкритому листі засудили переслідування і сексуальну наругу в галузі кінематографа, пише Hollywood Reporter.

Пропозиція була оприлюднена главою SFI Анною Сернер. Вона вимагає, щоб продакшени відвідували безкоштовні освітні семінари раз або двічі на рік, які охоплювали б такі питання, як сексуальні домагання, гендерна рівність і різноманітність. Тільки компанії, які відвідають семінари, зможуть подати заявку на фінансування фільмів державним органом.

Тепер цю ідею повинна ратифікувати Рада SFI. У разі ратифікації правило набуде чинності наступного року.

Зазначається, що шведська кіноіндустрія є піонером, коли мова йде про гендерні проблеми. Швеція стала першою країною в 2012 році, націленою на повну гендерну рівність у фінансуванні фільмів, закликаючи виділити половину громадського фінансування фільмам, знятих жінками. Ця мета була досягнута вже у 2015 році.

Також в Швеції існує система «феміністських рейтингів кіно», яка існує з 2012 року.

Джерело