«Чоловіки схильні перекладати проблеми в сексі на жінку», – сексологиня. У Києві відкривається «SexEdMuseum»


Головна мета такого музею – подолати низький рівень сексуальної обізнаності в Україні, де ця тема або замовчується, або ж показується через призму збочення та хіті. Музей намагатиметься зруйнувати цей міф. Співзасновниця і співзасновник «SexEdMuseum» Юліана Толкачова і Дмитрій Свиридов розповідають, що ідея його створення витала у повітрі кілька років. За її словами, з сексуальною освітою сьогодні в Україні серйозні проблеми. Починаються вони ще з дитинства, коли батьки не хочуть розмовляти зі своїми дітьми про інтимні стосунки. У підсвідомості в дітей виникають бар'єри та стереотипи, що займатися сексом – це соромно й погано, крім цього, вже у дорослому віці у них виникає почуття провини.
Ця та всі наступні фотографії надані засновниками музею.Ще одним тривожним дзвіночком стає те, що мало хто звертається до тренінгових центрів з інтимних стосунків. Особливо чоловіки оминають такі заклади, бо соромляться та бояться осуду: начебто якщо вони звертаються до центру, це означає, що вони чогось не вміють. А якщо ж в інтимному житті виникають проблеми, вони схильні перекладати відповідальність за це на жінок.За словами Юліани, фізіологічно жінка влаштована так, що її відчуття у сексі можуть змінюватися та навіть трансформуватися з віком. До 25-30 років вона може відчувати один оргазм, після 30 – інший. Коли виникають проблеми в інтимному житті, жінки, на відміну від чоловіків, починають звинувачувати себе та шукати шляхи виходу – йдуть на тренінги, до психолога/-ині, працюють над собою. Дуже часто у себе на прийомі Юліана зустрічає жінок з блоками на задоволення, які були закладені ще у дитинстві. Сексопатологиня наголошує, що інтимне життя нерозривно пов'язане з усіма сферами життя, бо якщо у якійсь сфері людина незадоволена, нещасна, неуспішна, вона не зможе бути щаслива у ліжку.


«SexEdMuseum» зосередить свою увагу на сексуальній освіті, а також на новітніх розробках, відкриттях з галузі психології, фізіології, нейронауки.Власне, весь музей відкриється навесні. У день всіх закоханих у закладі обіцяють відкрити еротичну фотозону та розмістити деякі експонати, що демонструватимуть різні техніки сексу. При музеї також буде працювати кав'ярня для пар. Для них запрошуватимуть фахівців і фахівчининь, які розкриватимуть актуальні теми, наприклад, як повернути іскру в стосунки. Також заплановані вечірні кінопокази з обговоренням та роботою психолога.
Музей з кав’ярнею працюватимуть кожного дня з 10 до 23 години. Туди зможуть приходити люди віком від 18 років – це законодавче обмеження. Вхід коштуватиме 100 гривень з людини.

Юліана сподівається, що згодом можна буде відкрити кімнату й для підлітків, адже наразі вік статевого дозрівання зменшився, і говорити з дітьми про сексуальні стосунки у 18 років вже запізно.

Аліна Курлович власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА»