Сенат Аргентини відхилив законопроект про легалізацію абортів. Біля будівлі Сенату сталися сутички
Незважаючи на підтримку нижньої палати парламенту, Сенат Аргентини (після майже 16-годинного обговорення) відхилив проект закону про легалізацію добровільного переривання вагітності. Про це йдеться у його Twitter-акаунті.

Як повідомляється, за відповідний законопроект проголосував 31 сенатор, тоді як проти – 38. Ще двоє утрималися. При цьому повторне голосування за документ може відбутися лише наступного року.Згодом, у Буенос-Айресі біля будівлі Сенату сталися заворушення.

Як повідомляє DW, біля будівлі Сенату зібралися десятки тисяч людей, які виступають як за, так і проти легалізації абортів.

Спочатку протести проходили мирно, але після оголошення результатів голосування деякі демонстранти/-ки почали поводитись агресивно, зокрема, підпалювати сміття та кидали його в поліцейських. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ.В Аргентині переривання вагітності дозволено тільки в тому випадку, якщо жінка завагітніла в результаті згвалтування або якщо її життя є під загрозою. Згідно з чинним з 1921 року законом, покаранню за аборт піддається як лікар, так і сама вагітна.

За оцінками міністерства охорони здоров'я Аргентини, в країні щорічно відбувається понад 350 тисяч нелегальних абортів, при цьому близько 50 тисяч жінок потрапляють до лікарень через ускладнення, що виникли в результаті переривання вагітності.

З 2007 по 2016 рік у країні за нелегальний аборт були засуджені 63 людини.

Джерело-1, Джерело-2