Роми не відповідатимуть насильством на насилля
Представники ромської нацменшини в Україні та ромські організації не розглядають можливість помсти у відповідь на погроми ромських таборів.

Про це на прес-конференції заявила віце-президентка ромської організації «Чіріклі» Зола Кондур.

«Чи створюватимуться так звані «ромські групи захисту»? Наша відповідь - ні. Тому що ми дотримуємось закону, в Україні є відповідні органи, які мають займатись захистом усіх громадян, які проживають в цій країні. Ми сподіваємось, що буде ефективне розслідування всіх нападів, які стались за останні два місяці. Звичайно, ми готові до співпраці з правоохоронними органами та органами влади», - заявила вона.

Також Зола Кондур зазначила, що питання помсти також не піднімалось серед ромської спільноти.

«Ми розуміємо, що відповідати насильством на насильство призведе до дуже жорстких наслідків. І тому в нас навіть не піднімається це питання серед ромських родин, що постраждали, і серед ромських організацій також», - резюмувала Зола Кондур.

Нагадаємо, що 23 червня близько опівночі в лісовому масиві на околиці Львова група молодиків напала на тимчасове поселення представників ромської національності. Під час нападу 24-річний житель Закарпатської області отримав смертельні ножові поранення. Ще четверо осіб – 10-річний хлопчик, двоє 19-річних юнаків і 30-річна жінка – отримали тілесні ушкодження.

Правоохоронці затримали вже 10 осіб (у тому числі дев’ятьох учнів двох львівських шкіл) за напад на табір ромів у Львові. Наразі про підозру оголошено вже 8 особам, їм загрожує до 7 років позбавлення волі.

За словами голови Нацполіції Сергія Князєва, останнім часом такі напади на представників ромської національності з боку радикально налаштованих громадян почастішали. Князєв запевнив, що «поліція виконає свою роботу: винні у скоєнні цих злочинів будуть притягнуті до кримінальної відповідальності та понесуть покарання, згідно з чинним законодавством».

У нападі на ромський табір підозрюють учасників угрупування «Твереза та зла молодь» – це незареєстроване угруповання, яке використовує символіку ультраправої організації «Misanthropic Division».

Джерело-1, Джерело-2