Історія третя – про «правильні» та «неправильні» іграшки

– Я дивлюся, наш син добре ладить з дівчатками, – зауважив тато маленького хлопчика, забираючи його додому з дитсадка.
– Так, Мишко дуже любить гратися з дівчатками, особливо возити ляльок у колясці «на прогулянку», – відповіла вихователька середньої групи Оксана Львівна.
– А це нормально? Те, що він грається з дівчатками? – занепокоєно запитав батько.
– Звісно! А що в цьому поганого? Усі діти граються так, як їм подобається, і це дуже добре! Головне нікого не ображати, – привітно посміхнулася вихователька.
Але чоловік все ж таки пішов додому стурбованим. Порадившись між собою, батьки вирішили звернутися до психологині закладу дошкільної освіти: а раптом з їх дитиною щось негаразд?Чудова історія, чи не так? Адже батьки не почали травмувати психіку дитини заборонами та погрозами, а вирішили звернутись до фахівчині, яка розповіла їм, що дитина обирає собі друзів не за гендерною приналежністю, а за принципом спільності інтересів. І єдиний критерій для батьків, на який варто звернути увагу – це особистісний комфорт дитини в цьому спілкуванні. Якщо так – все добре!

Стосовно іграшок фахівчиня також порадила не нав’язувати своє бачення «правильних» чи «неправильних». Скоріш за все, дитина буде намагатись протистояти дорослим, відстоювати своє право гратись іграшками, які їй подобаються. А така ситуація точно не сприятиме встановленню хороших відносин у родині. Дозвольте йому обирати іграшки, які викликають цікавість та гарні емоції. І формула тут проста: не існує іграшок «для хлопців» чи іграшок «для дівчат». Яку б іграшку дитина не обрала – це її іграшка!


Фото узято з інтернет-джерел