Історія перша – про книги, які «варто читати» дівчаткам і хлопчикам

Методистка закладу дошкільної освіти Марія Петрівна на нараді наставляє виховательок:

– Рекомендую вам проводити бесіди з батьками з приводу того, що читають їх діти. А то дають дітям читати аби що, а ми їм потім ладу дати не можемо: то дівчаток на пригоди тягне, то хлопчики в магазин граються. Я вважаю, що пропонувати потрібно щось про принцес, драконів та лицарів, щоб діти з дитинства засвоювали властиві для них моделі поведінки. А то як вони далі жити будуть?

А ви як вважаєте, Світлано Антонівна, – звернулася вона до психологині закладу дошкільної освіти, очікуючи від неї підтримки.Світлана Андріївна задумливо подивилася на сніг за вікном, а потім на Марію Петрівну.

– Звісно, складне питання… Важко щось відповісти про далеке майбутнє іншої людини… Зрозуміло, що Марія Петрівна воліє, щоб книжки знайомили дітей з реаліями нашого життя. Ось тільки одне питання виникає у мене: коли Ви, Марія Василівна, останнього разу бачили живого дракона? Мабуть, як і я – ніколи.

Я думаю, що всі вихователі та виховательки, які були присутні на педагогічній раді погодяться, що справжнє завдання книги – відкрити дитині світ у всьому його різноманітті. Вже у дитячому садочку дитина має усвідомити, що в житті іноді відбуваються веселі речі, а іноді сумні, іноді буває страшно, а іноді все виходить з першого разу. Не буду продовжувати, адже такий перелік може зайняти багато часу. Все це стосується і моделей поведінки, і характерів, які можуть бути у головних героїв і які потім дитина примірятиме на себе.

І це – не єдина небезпека. Нажаль, дуже часто ми пропонуємо дівчатам книжки під «рожевими» обкладинками, а хлопцям – під «блакитними». Якщо ви цікавились їх змістом, то могли виявити певні закономірності. Наприклад, книжки для дівчат здебільшого присвячені темам побуту, майбутньої родини, спілкування з подружками та модним трендам. «Хлопчачі» ж книжки наповнені цікавими фактами з історії людства, фізики, астрономії та конструювання. Чи не здається Вам, що це є однією з причин, чому дівчатка в школі важче опановують точні науки, а на хлопців нескінченно скаржаться педагоги за поведінку і нестриманість? І саме такий вибір книжок зараз обмежуватиме професійну самореалізацію дівчат в майбутньому, а хлопцям не дозволить сформувати необхідні навички для успішного татівства.

Фото узято з інтернет-джерел