Президенткою Сінгапуру вперше стала жінка
Новою президенткою Сінгапуру стала Халіма Якоб, яка до недавнього часу була спікеркою парламенту.

Результати виборів оголосив голова виборчої комісії Ен Вай Чун після перевірки всіх представлених її штабом документів.

Таким чином 63-річна Якоб стала першою жінкою-президентом Сінгапуру за всю історію країни, а також першою за 47 років представницею малайської громади, що зайняла цю посаду.

При цьому оголошення Якоб президенткою відбулося до офіційних виборів. Вона виявилася єдиною легітимною кандидаткою на пост глави держави. Згідно із законами Сінгапуру, кандидат/-ка у президенти повинен отримати офіційний допуск, регламентований владою країни.

В постанові уряду країни, прийнятому в 2016 році, зазначено, що новим главою держави повинен був стати представник малайської громади. Він також повинен управляти капіталом вартістю у понад 500 млн сінгапурських доларів (371 млн доларів США). Серед усіх заявлених кандидатів/-ок тільки Халіма Якоб відповідала всім.

Влада президента в Сінгапурі обмежена, а країною фактично керує прем'єр-міністр. Глава держави може скористатися правом вето при розгляді проекту бюджету, призначень в уряді, прохань про помилування засуджених злочинців, а також є хранителем золотовалютних запасів. Урядові рішення оскаржуються рідко, а головна роль президента в Сінгапурі – розгляд прохань про помилування від засуджених до страти в'язнів.

Як повідомляв раніше УНН, Президент Сингапуру Тоні Тан 31 серпня офіційно склав свої повноваження після шестирічного перебування на найвищій державній посаді.

Джерело-1, Джерело-2, Джерело-3, Джерело-4