Президенткою ПАРЄ обрано представницю Кіпру Стеллу Кіріакідес
Новою президенткою Парламентської асамблеї Ради Європи обрано депутатку від Кіпру Стеллу Кіріакідес. Заключний етап виборів відбувся у вівторок під час осінньої сесії ПАРЄ, яка проходить 9-13 жовтня у Страсбурзі.

За Кіріакідес віддали голоси 132 депутати. Її опонента депутата від Литви Емануеліса Зінгеріса підтримали 84 члени/-кині ПАРЄ.

Обидва кандидати представляють Європейську народну партію, за квотою якої мав бути обраний нинішній президент ПАРЄ.

Новообрана президентка виконуватиме обов’язки на цьому посту до зимової сесії ПАРЄ, яка відбудеться 22-26 січня 2018 року.

Як повідомляв Укрінформ, попередній голова ПАРЄ іспанський сенатор Педро Аграмунт подав у відставку нібито за станом здоров’я. Водночас головною причиною відставки стали корупційні зв’язки іспанського політика з російськими політичними колами. У березні 2017 року Аграмунд відвідав у складі делегації Держдуми РФ на літаку російського Міністерства оборони Сирію, не маючи на це мандату, повноважень та дозволу від ПАРЄ. За ініціативи та активної позиції української делегації Аграмунту було оголошено недовіру та відсторонено від виконання обов’язків президента Асамблеї.

Новообрана президентка Парламентської асамблеї Ради Європи Стелла Кіріакідес серед пріоритетів своєї діяльності на цій посаді назвала боротьбу з корупцією заради утвердження демократії, захисту прав людини та верховенства права.

Про це голова ПАРЄ заявила у своєму першому зверненні до Асамблеї у вівторок у Страсбурзі.

"Моє особисте рішення балотуватися на пост президента грунтується виключно на твердій вірі у Парламентську асамблею, у демократію, права людини та верховенство права... Упродовж наступних кількох місяців моїм пріоритетом є забезпечення виваженості, консенсусу, довіри і єдності, а також невтомна і відкрита протидія корупції", − сказала президентка ПАРЄ.

Вона запевнила, що працюватиме якнайкраще, щоб не розчарувати членів Асамблеї.

Джерело-1, Джерело-2