Подіумна дискусія «ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА ТА ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА. ПРОПАГАНДА І НОВІ МЕДІЇ»


Які стратегії інформаційної війни використовуються в Україні і як їм протистояти? Які шляхи виходу з ситуації, що склалася в інформаційному полі в Україні? Які точки докладання зусиль необхідно вибрати у першу чергу, щоб протистояти інформаційній війні? Як протистояти ненависті, яка що сильніше виплескується в інформаційний простір? Відповіді на ці та інші питання шукали учасниці й учасники подіумної дискусії «ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА ТА ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА. ПРОПАГАНДА І НОВІ МЕДІЇ», що відбулася у рамках проекту «Київський діалог» у Харкові 19 травня 2015 року.

Участь у дискусії взяли міжнародні та українські експерти/-ки.

У тому, що проти України Росія веде інформаційну війну, не виникало сумнівів ні в кого з експертного кола.

Патрик Белл (США, професор Міжнародного університету Флориди, доктор філософських наук, спеціаліст із зв’язків з громадськістю кафедри Кримінального правосуддя і державного управління Школи міжнародних і суспільних зв’язків Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні, округ Колумбія), навів аналітику щодо структури та дії інформаційної війни.

Марчін Горнікевич (Польща, доктор філософських наук, заступник директора Національного інституту безпеки  Вищої школи державного управління ім. Станіслава Сташица, міжнародний експерт з питань інформаційної війни та безпеки) представив порівняльний аналіз аспектів інформаційної з урахуванням точок перспективи: з позиції Росії, України, Європейського Союзу.

Структуру російської «машини» для інформаційної війни розкрив В’ячеслав Гусаров (Україна, експерт з питань інформаційної безпеки центру «Інформаційний спротив»).

Ідеями щодо того, як можна налагодити інформаційну безпеку в Україні, поділилася Наталка Зубар (Україна, голова правління Інформаційного центру «Майдан моніторинг»).

У ході дискусії усі присутні наголошували на тому, що від розмов давно час переходити до дій. «Київський діалог» запрошує людей, які готові долучатися до розробки стратегій та реалізації конкретних кроків з налагодження інформаційної безпеки та протистояння інформаційній війні.Про захід:

Джерело-1, Джерело-2