Петиція щодо ратифікації Стамбульської конвенції набрала необхідну кількість підписів

Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству набрала необхідні 25 тисяч підписів.

За 10 днів до завершення петицію підписали 25 205 українців/-ок. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський.

У тексті петиції пояснюється, що Україна є однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її, проте досі не ратифікувала документ та не імплементувала її норми у національне законодавство.

Авторка петиції нагадує, що в Україні щороку від домашнього насильства потерпають понад 150 тисяч українок, близько 600 з них гинуть, щодня до поліції надходять приблизно 300 повідомлень про насильство як щодо жінок, так і щодо дітей. Ці дані уперше були оприлюднені Міністерством внутрішніх справ.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами була ухвалена в 2011 році.

Її основні цілі:
- захист жінок від усіх видів насильства та запобігання, переслідування і викорінення насильства над жінками та домашнього насильства;
- сприяння викоріненню всіх видів дискримінації щодо жінок, сприяння рівноправності між жінками та чоловіками та розширення прав жінок;
- захист і допомога всім постраждалим від насильства над жінками та домашнього насильства;
- сприяння міжнародній співпраці, спрямованій проти цих видів насильства;
- забезпечення підтримки та допомоги організаціям і правоохоронним органам у співпраці між собою з метою запровадження інтегрованого підходу до викорінення насильства стосовно жінок та домашнього насильства.

Джерело