У парламенті Канади показали фільм про жінок-учасниць АТО
Документальний фільм «Невидимий батальйон» про участь українок у війні на Донбасі показали у парламенті Канади. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час показу в залі був повний аншлаг, організаторам/-кам довелося встановлювати ще кілька рядів крісел.

Серед присутніх, окрім членів української громади, були також іноземні дипломати, канадські урядовці, кілька членів парламенту та навіть колишня федеральна міністерка Мері-Анн Мигайчук.

«Цей фільм перш за все – про хоробрих жінок, які воюють. Ті з нас, хто має українське походження, знають, наскільки велику роль жінки завжди відігравали у нашій історії, і яку сильну позицію продовжують займати нині. Ці жінки у фільмі розповідають про виклики, з якими стикаються на своєму шляху, про складнощі у бою і про те, як дають раду посттравматичному синдрому», - сказав депутат від Консервативної партії Джеймс Безан, який допомагав в організації заходу.Після закінчення показу, аудиторія мала змогу поставити запитання героям/-їням та творчій групі, задіяній у створенні фільму.

Додамо, що до Оттави, «Невидимий батальйон» вже побачили мешканці/-ки Торонто і Монреалю, а з Канади стрічка продовжить своє північноамериканське турне у США.

Зазначимо, що «Невидимий батальйон» - це шість історій жінок-військовослужбовців, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала ця війна і і їхні історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних силах.Джерело