В ООН процвітають сексуальні домагання
В офісах Організації Об'єднаних Націй по всьому світу процвітають сексуальні домагання і насильство, їх випадки частіше всього замовчуються, повідомляє The Guardian.

Згідно з розслідуванням видання, десятки нинішніх і колишніх співробітників/-ць ООН заявили, що в організації існує політика мовчання щодо секс-скандалів, а також практика скарг на співробітників/-ць-жертв сексуального домагання.

Так, 15 опитаних співробітників/-ць ООН заявили, що вони впродовж останніх п'яти років стикалися з випадками сексуального домагання – від словесних образ до зґвалтування. Сім жінок повідомили керівництво про те, що трапилося, деякі з них були змушені піти з організації. При цьому ймовірні насильники, включаючи високопоставленого представника ООН, залишаються на своїх посадах.

«Якщо ви розповісте про це [сексуальне домагання], ваша кар'єра, мабуть, завершиться, особливо якщо ви консультант», – сказала одна з консультанток, яка стверджує, що її керівник переслідував її під час роботи у Всесвітній продовольчій програмі ООН.

Друга співрозмовниця The Guardian розповіла, що її зґвалтував більш високопоставлений співробітник ООН. Однак службове розслідування ООН не виявило достатньо доказів на підтвердження її заяв.

В ООН визнали, що приховування випадків сексуального домагання викликає занепокоєння, зазначивши, що генеральний секретар Антоніу Гутерреш «приділяє пріоритетну увагу боротьбі з сексуальними домаганнями і підтримує політику нульової терпимості».

Джерело