Новою президенткою ПАРЄ стала депутатка від Швейцарії
Новою президенткою ПАРЄ стала депутатка від Швейцарії Ліліан Морі Паск'є, яка була єдиною кандидаткою на цю посаду.

Рішення було озвучене без голосування після відкриття літньої сесії у понеділок у Страсбурзі.

«Під моїм головуванням Асамблея буде відстоювати свою честь», - наголосила нова президентка ПАРЄ, вказуючи на послаблення авторитету Асамблеї, зокрема в результаті розслідування щодо корупції, результати якого були оприлюднені на минулій сесії.

«Радою Європи не можна торгувати й продавати за якісь обіцянки... Ми повинні працювати разом в ім'я єдності та різноманіття», - зазначила Паск'є.

Вона також підкреслила, що стала четвертою жінкою, яка обійняла посаду президента ПАРЄ, та наголосила на важливості зростання ролі жінок у різних сферах, зокрема в політиці, економіці та науці.

Заступником президентки ПАРЄ було обрано, без голосування, колишнього президента Асамблеї Мікеле Ніколетті.

Як відомо, членкиня делегації, депутатка ПАРЄ від Швейцарії Ліліан Морі Паск'є була очільницею швейцарської делегації в ПАРЄ у 2011-2013 роках, з січня 2018 року вона очолювала в ПАРЄ групу соціалістів, демократів та зелених. Паск'є - членкиня комітету ПАРЄ з правил процедури, імунітетів та інституційних справ (його очільниця у 2016-2018 роках), членкиня та колишня очільниця комітету з соціальних питань, охорони здоров'я та сталого розвитку, також була членкинею комітету з політичних відносин та демократії, а також моніторингового комітету ПАРЄ.

Паск'є також була доповідачкою під час розгляду проекту змін до регламенту ПАРЄ у червні минулого року, коли розглядалося питання про відставку колишнього президента ПАРЄ Педро Аграмунта після його візиту до окупованого Криму у складі російської делегації. Тоді, згідно з ухваленою резолюцією, ПАРЄ отримала право звільняти президента з посади через «втрату довіри з боку Асамблеї».

Ліліан Морі Паск'є стала 32-ою президенткою ПАРЄ, другою представницею Швейцарії на цій посаді з 1949 року і четвертою жінкою-президентом ПАРЄ.

Джерело