У Судані скасували смертну кару для Нори Хуссейн –19-річної дівчини, яка вбила ґвалтівника
Amnesty International Ukraine:

У Судані скасували смертну кару для Нори Хуссейн – 19-річної дівчини, яка вбила ґвалтівника. Ми неймовірно вдячні всім вам – 400 000 людей, що вимагали справедливості для Нори і врятували їй життя!

Кожен ваш підпис був важливим. Вирок Нори засудили правозахисні організації та ООН. До кампанії долучилися знаменитості – модель Наомі Кемпбелл і акторка Емма Вотсон.

І разом нам вдалося! Суд пом'якшив вирок – замість смертної кари Нора отримала 5 років в'язниці.

ПЕРЕДІСТОРІЯ:

Коли Норі було всього 16 років, її видали заміж проти її волі. Її батько та чоловік підписали шлюбний контракт і у квітні 2017 року, після того, як Нора закінчила середню школу, вона була змушена переїхати до чоловіка.

Нора не хотіла «виконувати подружній обов’язок» у шлюбі, який їй нав’язали проти волі, але чоловік її змусив силою. Коли він зґвалтував її вперше, він привів своїх двох братів і кузенів, які тримали її, поки він робив свою справу. Наступного ранку він знов намагався зґвалтувати Нору – але їй вдалося втекти на кухню, де вона вхопила ніж. У подальшій боротьбі вона завдала йому поранення, від яких він помер.

Коли Нора прийшла до своєї родини і розповіла їм, що сталося, її батько викликав поліцію. Вся її родина від неї відвернулася.

19-річну Нору Хуссейн засудили до повішення в травні 2018 року, після чого почалася глобальна кампанія на її порятунок.

НАСЛІДКИ:

Історія Нори може стати першим кроком до зміни на краще життя мільйонів суданських жінок. Гучний судовий процес та міжнародна кампанія привернули увагу до проблеми примусових шлюбів та подружніх зґвалтувань в Судані, де дівчат дозволяється видавати заміж з 10 років, а подружнє зґвалтування не вважається злочином.

Джерело