Нобелівський комітет пояснив, чому рідко нагороджують жінок


На фото. Світлана Аліксіевіч отримала Нобелівську премію з літератури в 2015.


Оголошені всі лауреати Нобелівської премії 2017 року. Володарями усіх нагород цього року стали чоловіки, за виключенням премії миру, яку розділили близько сотні гуманітарних організацій.

"В минулому році 11 чоловіків отримали Нобелівські премії.... Але знову ж, нобелівські судді не знайшли жінок, гідних нагороди. Існує стара приказка: двічі - збіг, тричі - тенденція", - пише Hindustan Times.

Востаннє заслуги жінок були відзначені Нобелівським комітетом в 2015-му. Тоді лауреатками премії стали письменниця Світлана Алексієвич і китайський хімік Ту Юю. До них приєдналися вісім чоловіків і одна організація.

З 2000 року лауреатами Нобелівської премії стали 189 чоловіків (87% від загальної кількості лауреатів), 8 організацій (4%) і 19 жінок (9%). А за всю історію Нобелівської премії з 1901 року жінки удостоїлися нагороди тільки 49 разів.У понеділок на прес-конференції секретар Королівської шведської академії наук Горан Ханссон пояснив такий дисбаланс і відсутність жінок серед лауреатів цього року. "Ми дуже пишаємося лауреатами цього року, але шкодуємо, що серед них немає жінок. Частково так виходить тому, що нам доводиться чекати, поки те чи інше відкриття буде перевірене й підтверджене. А 20-30 років тому серед вчених було менше жінок. Але я не впевнений, що це вичерпне пояснення", - сказав Ханссон.


На фото. Горан Ханссон каже, що номінації заслуговує набагато більше жінок.


"Підозрюю, що набагато більше жінок заслуговують номінації. Тому ми почали виділяти провідних дослідниць і включили їх до списку претендентів/-ок. З наступного року ми відзначимо, що бажано враховувати гендерне, етнічне й географічне розмаїття при висуванні кандидатів/-ок. Цієї зими комітети обговорять це питання на конференції", - додав він.

"Ми зацікавлені, ми вживаємо заходів і сподіваємося, що протягом п'яти-десяти років побачимо зовсім інший розподіл", - підсумував Ханссон.

Джерело

Також, нагадаємо про головні претензії до Нобелівської премії журналіста Еда Йонга у колонці для The Atlantic (повну версію тексту читайте на The Atlantic)