У Нігерії знайдено частину учениць, викрадених минулого тижня бойовиками «Боко Харам»
Органи влади в Нігерії повідомили, що частина учениць, раніше захоплених в одному із сіл в результаті нападу бойовиків терористичного угрупування «Боко Харам», була врятована.

Дівчат було знайдено в середу 21 лютого в прикордонному містечку між штатами Йобе і Борно. Це сталося після того, як 19 лютого 2018 року озброєні чоловіки напали на державну середню школу для дівчат у містечку Дапчі у північно-східному штаті Йобе. Особи, які ознайомлені зі справою, заявили, що під час перевірки в школі не могли встановити місце перебування 91 учениці.

Зникнення дівчат викликало побоювання, що сталося ще одне масове викрадення, подібне до того, яке сталося в містечку Чібок у квітні 2014 року, коли було викрадено 276 учениць. Те викрадення викликало обурення у всьому світі і дало початок рухові «Поверніть наших дівчат додому». Хоча минуло чотири роки з того часу, доля понад 100 дівчат і досі невідома.

Нігерійська поліція і регіональне відділення освіти заперечили, що дівчат було викрадено, незважаючи на твердження батьків і очевидців, що дівчат таки було викрадено. Хоча відділення освіти заперечило, що сталося викрадення, воно закрило школу на період одного тижня, щоб дозволити дівчатам об’єднатися з батьками.

За данними інших джерел, нігерійська армія звільнила більшість учениць, викрадених бойовиками «Боко Харам», в результаті операції з порятунку, яка пройшла за місцевим часом в середу ввечері, 21 лютого. Як повідомляється, під час операції було виявлено тіла двох убитих дівчат. Точна кількість звільнених учениць невідома: за одними даними, їх 76, інші джерела не називають точну цифру. У якому стані  врятовані учениці, також не повідомляється. За даними свідків, напад на групу учениць відбувся в понеділок увечері, 19 лютого. Під час нальоту багатьом ученицям і вчителям вдалося втекти. Поліція не виключає, що в руках бойовиків ще не менш ніж 13 учениць.


Нігерійська учениця (фото з архіву).


Від 2009 року, коли угруповання «Боко Харам» розпочало екстремістську діяльність, було вбито понад 20 тисяч людей і 2 мільйони були змушені залишити свої домівки у північно-східному районі Нігерії. «Боко Харам» використовує викрадання людей як зброю. Воно викрало тисячі жінок і дівчат, а також хлопців і чоловіків, які можуть брати участь у збройному конфлікті.

«Боко Харам» - радикальна нігерійська ісламістська організація. Відома з 2002 року, коли її ватажком став Мохаммед Юсуф. Головною метою організації є введення шаріату на всій території Нігерії та викорінення західного способу життя. У липні 2009 року вона ініціювала заворушення на півночі Нігерії (з центром в штаті Баучі), нападаючи на християнські церкви і поліцейські дільниці. У травні 2014 року - внесено Радою Безпеки ООН до списку терористичних організацій.

Джерело-1, Джерело-2