Недискримінаційний погляд
У Харкові протягом 9 днів проходили тренінги зі створення недискримінаційного освітнього контенту. Авторські та редакторські колективи з різних областей України, які долучені до створення шкільних підручників, отримали базові знання з питань антидискримінації та гендерної рівності.
Усього було три групи, які навчалися по три дні. Фахівчині приїхали з Одеської, Київської, Львівської, Донецької областей, також брала участь і Харківська область.
На тренінгах були представлені видавництва «Ранок», «Світ», «Оріон», «Весна» тощо.
До тренерської команди увійшло четверо людей: радниця міністерки освіти і науки з питань антидискримінації в освіті Олена Малахова, директор ГІАЦ «КРОНА» Олег Марущенко, проректорка з навчальної роботи ХАНО Тетяна Дрожжина, засновниця ILL&MATES, експертка з питань комунікації та дизайну Ірина Шумило.
У перший день колективам розповідали про види дискримінації, антидискримінаційну експертизу підручників та наочно показували, де «ховається» нерівність у шкільних книжках.
Другого дня колективи могли відвідати Музей жіночої та гендерної історії, щоб швидше зануритися у розуміння дискримінації за ознакою статі. А після цього ознайомлювалися із важливістю мовного впливу на формування світогляду людей. Власне, у цій панелі опановували поняття мовного сексизму і фемінітивів, які дуже часто викликають нерозуміння та навіть обурення від загалу.
На сам кінець, у третій день, коли авторські та редакторські колективи отримували всю базову інформацію, тренерки і тренер пропонували їм відчути на собі практично, як це - проводити антидискримінаційну експертизу, і надавали приклади з підручників для перевірки.
Тренінги з питань створення недискримінаційного освітнього контенту проходили за підтримки Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення ООН в Україні, ГО «ЕдКемп Україна», Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА».
Власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА» Аліна Курлович