Напад на учасників/-иць акції за права ЛГБТ-спільноти

Швидка допомога, поліція, розірваний прапор та постаждалі - сьогодні флешмоб у Харкові, приурочений до Міжнародного дня боротьби проти гомофобії, було зірвано. Акція мала відбутися біля Палацу одруження о 18:00 у вигляді шлюбної церемонії.

Напередодні організаторки і організатори заходу у соціальній мережі Фейбук зазначали: «Наш перформанс - привід поговорити про ті сфери, у яких права людей обмежені за ознакою їхньої сексуальної орієнтації та/або гендерної ідентичностю. Наша акція - один з голосів в публічному просторі міста. І цей голос "за" різноманіття, відкритість і рівність для різних людей».

Однак групу ЛГБТ-активісток і активістів оточили тридцять невідомих чоловіків. Із лозунгами "Слава Україні" і "Традиційна родина - велика Україна", вирвали з рук учасниці флешмобу символ ЛГБТ - веселковий прапор, розірвали його і підпалили. Окрім цього, вони облили зеленкою активісток і активістів, закидали яйцями, пустили в хід газові балончики. На місце подій прибула поліція, однак сутички не вщухали - невідомі чоловіки напали на поліцейських, кидали в них каміння. За попередніми даними, у результаті конфлікту постраждало декілька поліцейських і учасниця флешмобу, яких забрала швидка допомога.

Сьогодні у Києві та посольствах США і Канади в знак підтримки ЛГБТ-людей в Україні вивісили веселкові прапори.

Авторка: Аліна Курлович

Фото із соціальних мереж