Хештег #MosqueMeToo – протест мусульманок проти сексуальних домагань
Кампанія #MeToo проти сексуального насильства дійшла і до святинь ісламу. Тепер й мусульманські жінки порушили тишу під хештегом #MosqueMeToo (англ. mosque – мечеть).

Мона ель Тахаві (ініціаторка кампанії #MosqueMeToo):
– Я пережила сексуальне насильство у 1982 році під час прощі. Тоді мені було 15 років. Я нікому не змогла про це сказати. Мені знадобилося багато років, щоб розповісти – що ж зі мною сталося.

І мусульманки заговорили про те, як вони постраждали від сексуального насильства під час хаджу та інших релігійних зібрань. Цей хештег вже використали тисячі разів.

Мона ель Тахаві:
– Я двічі зазнавала сексуального насилля. Одного разу це був саудівський поліцейський. Я нахилилася, щоб поцілувати Чорний камінь, і він схопив мене за груди. У мене просто немає слів, щоб пояснити вам, що я пережила. Тільки через багато років я зрозуміла, наскільки це зламало мене.

#MosqueMeToo став відповіддю Мони на вірусний пост однієї пакистанки. Вона написала у Facebook, що зазнала сексуального насильства під час хаджу. Але згодом деактивувала свій аккаунт: «Зараз у мене багато сімейних проблем через те, що я виступила проти домагань».Два мільйони мусульман щороку здійснюють хадж до Мекки. Майже половина з них – жінки. Але зазвичай ніхто не говорить про те, що їм доводиться пережити під час прощі, яка вважається священним обов'язком кожного мусульманина та мусульманки.

Джерело