Міжнародний день дівчат. Сім мудрих порад від сильних жінок з усього світу
Сьогодні, 11 жовтня, відзначається Міжнародний день дівчат, проголошений ООН в 2012 році.

Головна ідея свята полягає в тому, щоб звернути увагу на соціальні проблеми і нерівність дівчаток у всьому світі, пов'язані з можливостями отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальних прав, захисту від дискримінації, насильства та примусового заміжжя в дитячому віці.

З цієї нагоди, пропонуємо кілька надихаючих порад від жінок з різних куточків світу, які пережили складні життєві випробування.

«Єдине, що я можу сказати: будьте добрими до себе та до інших. Мені здається, це той урок, який дало мені життя. Все, що ви робите, робіть з вірою, і будьте добрими до себе. Мені здається, ми судимо себе занадто суворо», - говорить Емілі Девіс, координаторка Міжнародного комітету порятунку.«Знайдіть щось, що захоплює вас і що вам подобається, і вирушайте фотографувати. Нехай вас не турбує те, наскільки захопливим це буде виглядати в очах інших людей. Якщо вам це дійсно подобається, знімки вийдуть блискучими. Не бійтеся пробувати нові речі. Набагато краще дивитися на фото, яке ви зробили, ніж думати про фото, які вам би хотілося зняти», - говорить Джулія Гантер, фотографиня.

«Я б хотіла дати пораду молодим дівчатам у всьому світі – не поспішайте виходити заміж. Вчіться, ведіть активний спосіб життя, розвивайтеся і працюйте – але не прагніть просто вийти заміж і нічим не займатися», - говорить Маірамоу, наречена, яка втекла від свого жорстокого майбутнього чоловіка.

«Приймайте виклики, якими б вони не здавалися нездійсненними. З цього може вийти щось дивовижне. Якщо людина відкрита до нових можливостей, то ці можливості будуть їй надані», - впевнена принцеса Саудівської Аравії Рима бинт Бандар аль-Сауд, підприємець, жіночий медичний адвокат.«Якщо хочете що-небудь зробити, робіть це. Навіть якщо це займає багато часу і, здається, не принесе жодної вигоди. Те, у що вкладається серце, обов'язково повернеться з віддачею», - говорить Алекс Поттер, військова журналістка.

«Навіть ваша сім'я не має право контролювати ваше життя. Жодна людина у світі не може вирішувати, що і як вам слід робити. Ніхто не знає вас краще за вас самих», - каже сирійська біженка Міра Обід, яка стала першою жінкою-режисером на турецькому радіо.

«Дуже важливо подружитися з багатьма людьми по всьому світу і сіяти насіння миру. У мене немає багато грошей або політичної влади, але у мене є сила дружби. Саме вона допоможе створити світ без війни і без ядерної зброї», - стверджує Тошико Танака, японська художниця, яка пережила атомне бомбардування Хіросіми у віці 6 років.

Джерело