Марш рівності завершився: підсумки
З огляду на початок ходи за рівність у центрі Києва, у багатьох людей були побоювання щодо безпеки. І це не дивно, адже на попередніх Маршах рівності були серйозні напади. А кілька років тому під час ходи постраждали поліцейські. Однак Марші 2017 і 2018 років пройшли без жертв. Й можна вважати, що належна безпека під час ходи з боку поліції стає гарною тенденцією.

«Учасників акції, за нашими даними, було близько 3500 чоловік. Правопорядок забезпечили 2,5 тисячі поліцейських безпосередньо при проведенні цього маршу. Решта поліцейські і нацгвардійці забезпечували правопорядок по всіх районах міста Києва. Підрозділи МВС продовжують нести службу. Всього на вулицях міста для безпеки громадян працюють 3500 поліцейських і нацгвардійців» , – повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Однак остаточні цифри будуть озвучені пізніше.

Під час мирної ходи були провокації. Неодноразово поліцейські відводили опонентів, які вигукували «Ганьба», «Україна – не Содом», «Не руйнуйте сім'ю» та закликали до збереження традиційних цінностей та християнства.

Учасники й учасниці маршу вели себе спокійно й стримано чекали, поки опонентів відведуть. Така поведінка, на мою думку, є підтвердженням для загалу, що ЛГБТ люди не несуть загрози суспільству.

Цього року й виглядала хода феєрично. Платформи драгквін, виступи травесті, плакати з символікою, величезні прапори ЛГБТ. Крім цього, багато активістів й активісток прийшло в футболках своїх організацій.

Після завершення Маршу рівності люди досить довго не хотіли розходитися. Вони споглядали виступи травесті, підтанцьовували їм та робили світлини на пам'ять.

Цього року я вирішила поїхати в метро разом з учасниками й учасницями маршу й хочу сказати, що на станціях метро, у самих вагонах та на виходах на вулицю патрулювала поліція.

На Марш рівності прийшли народні депутат Сергій Лещенко та депутатка Світлана Заліщук.

У Марші взяли участь посли Канади, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, США.


Марш рівності. Фотоальбом - 1

Марш рівності. Фотоальбом - 2

Власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА» Аліна Курлович