Наша традиція – це свобода. Як пройшов Марш рівності 2019

У неділю, 23 червня, в Києві пройшов Марш рівності – акція на підтримку рівних прав для лесбіянок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей (ЛГБТ) в Україні.

У КиївПрайд взяли участь кілька тисяч осіб. Колона учасників почала рух о 10:00 в коридорі з кордонів правоохоронців.

У Марші рівності взяли участь низка депутатів/-ок Верховної Ради і українських громадських діячів/-ок, а також депутатка Європарламенту Ребекка Хармс, посол Канади в Україні Роман Ващук та інші. Було видно прапори Великої Британії, Польщі, Канади, Білорусі.

У прайді взяла участь колона військових і волонтерів. Їх зібралося близько тридцяти осіб. В руках вони тримали картонні щити в кольорах державного прапора з написами «Захисти тих, хто захищає тебе», «Хоробрість не залежить від орієнтації» і «Доблесть не залежить від гендеру».

Паралельно з Маршем рівності в центрі Києва проходила акція Всеукраїнська стража на захист сімей та дітей проти КиївПрайду. У ній взяли участь близько 1 тис. осіб.

КиївПрайд завершився близько 11:00. Акція в цілому пройшла спокійно, серйозних інцидентів не сталося. Періодично противники маршу намагалися прорватися в колону, але правоохоронці їх відтісняли. Серед учасників ходи зустрічалися противники КиївПрайду, які періодично провокували конфліктні ситуації. Вони вигукували гасла, що суперечили ідеології Прайда. Близько 30 противників Маршу зайшли на територію проведення заходу і розтягнули вздовж дороги банери з написом: «Содомія - дорога в пекло». Також на узбіччях через рупори та колонки противника Маршу проводили антиагітацію. Вони поводилися шумно, але не агресивно. Поліція діалогу запобігала конфліктам. Крім того, під час проходження Маршу у Парку Шевченка на його території підірвали вибуховий пакет.

Правоохоронці затримали 9 осіб, які готували провокації під час проведення Маршу рівності. Поліція вилучила у них «Знаряддя для підготовки провокацій». Вік затриманих - від 18 до 48 років. Поліція почала розслідування за ч. 1 ст. 14 і ч. 4 ст. 296, тобто підготовка до хуліганства. Затриманим загрожує від 3 до 7 років ув'язнення. Раніше з'явилася інформація про те, що поліція затримала кілька людей, які намагалися доставити на місце проведення КиївПрайд екскременти, розфасовані в презервативах.

Тема цьогорічного маршу – «Свобода. Єдність. Боротьба», а головне гасло маршу – «Наша традиція – це свобода!»

Мета акції – подолати дискримінацію по відношенню до ЛГБТ-спільноти і зруйнувати міфи про таких людей.


Марш рівності – заключна частина цілої низки подій КиївПрайду 2019, які проводилися в Україні з 16 червня. У цьому році він був затьмарений інцидентом в Києві: 19 червня в столиці побили і залили перцевим газом відвідувачів кінопоказу в рамках КиївПрайд.

Джерело