Жінки та конфлікт в Україні

За підтримки Музею жіночої та гендерної історії спільно з Фондом Народонаселення ООН в Україні та Українським жіночим фондом, у харківській галереї «Мистецтво Слобожанщини» з 18 червня по 4 липня проходить фотовиставка «Жінки та конфлікт в Україні».

Фотовиставка  – це  спосіб підняття болючих на сьогодні питань про роль жінки у війні,  яку здебільшого замовчують як сьогодні, так і протягом історичного минулого. Організаторська команда наголошує:

Існують традиційні уявлення про відвагу та героїзм з чоловічим обличчям, при цьому роль жінок у досягненні перемоги та миру несправедливо замовчується! Виставка «Жінки і конфлікт в Україні» направлена на деконструкцію стереотипних уявлень про другорядність жінки у процесі боротьби за гідність та свободу свого народу!

На світлинах, які фотографи та фотографині надсилали з усієї України ви зможете побачити найрізноманітніші ролі жінок у конфліктах. Починаючи з військових фотожурналісток на місці подій, волонтерок, закінчуючи жінками, які безпосередньо проживають на місцях ведення бойових дій або беруть участь у війні. Чому ми пам’ятаємо про тих, хто тримає рушницю у руках, але забуваємо про тих, хто рятує їм життя, лікує, готує їжу, збирає та привозить медикаменти та необхідні речі??? Через війну проходять усі! І це треба усвідомлювати та пам’ятати. У кожного та кожної свій фронт та блок-пост, і якщо у цій налагодженій системі хоч один механізм не спрацює, то постраждає уся система! Тож чому внесок одних поважається, героїзується, а про внесок інших навіть не згадується?

У межах виставки проходять наступні заходи:
23 червня о 18.00 – Проект відкриті інтерв’ю з Катериною Яресько, волонтеркою та громадською активісткою;
24 червня о 17.00 – Лекція з історії А. Козка «Таємниці Трипільської цивілізації та Україна»;
26 червня о 17.30 – Лекція Олега Коваля з мистецтвознавства із циклу лекцій «Предмет у мистецтві, взаємодія знаків»;
1 липня о 17.00 – Лекція Вікентія Пухарєва з мистецтвознавства із циклу лекцій «Шляхи українського авангарду»;
3 липня о 17.00 – зустріч з однією з організаторок Тетяною Ісаєвою, директоркою музею жіночого та гендерного руху.

Відвідати вистаку ви також можете протягом дня з вівторка по суботу з 11.00-19.00. Після Харкова виставка поїде до Вінниці, Севередонецьку,  Дніпрпетровську, Житомиру, Добропілля  і триватиме до  листопада 2015 року. та свободи свого народу!

Аліна КурловичБільше фотографій з виставки - на нашій сторінці у Facebook