У Харкові жінок навчають самообороні безкоштовно
Вже 210 жінок навчилися самозахисту за останній рік у Харкові на курсах самооборони “Міцна жінка - вільна нація”. Жінки оволоділи не лише прийомами опору вночі у підворітні, а також прийомами рукопашного бою та різноманітними видами зброї.

Керівник проекту Ігор Пушкарьов деякий час перебував на фронті - у зоні антитерористичних операцій, і саме там у нього виникла думка створити безкоштовні курси самозахисту для жінок, адже він розумів, що у такі досить буремні часи жінки залишаються незахищеними.Перший набір відбувся у 2016 року, на сьогодні вже завершився набір до п’ятої групи. Організатори розповідають, що кожного разу охочих потрапити на курси значно більше, ніж місць. На початку проекту організатори спробували взяти групу у 70 людей, але згодом зрозуміли, що фінансового не зможуть потягнути такі групи. Навчання триває півтора місяці. За цей час жінок спочатку навчають у залі  рукопашному бою, правилам та техніці безпеки користування холодною та вогнепальною зброєю, а згодом жінок вивозять на полігони. Там усі здобуті навички відточують на практиці.- Такі курси досить витратні. Відточування вмінь на полігонах коштують дорого, оскільки боєприпаси нині дорогі. Заняття у залі також потрібні, адже вогнепальна зброя вимагає дуже уважного поводження. У залі дівчата роблять вправи, працюють з макетами зброї, навчаються поводитися зі зброєю, заряджати, - розповідає керівник проекту Ігор Пушкарьов.На курси приходять жінки різного віку (зараз від 18 до 65 років) та соціального статусу - приватні підприємиці, домогосподарки, філософині, поліцейські, державні службовиці  тощо.- Для того щоб опанувати якісь базові навички, півтора місяці цілком достатньо, бо у нас дуже кваліфіковані інструктори. Але для того, щоб мати можливість реально впроваджувати знання в життя, треба періодично тренуватися, адже будь-які знання вивітрюються, якщо їх не практикувати, - розповідає учасниця - докторка, архіологиня Ірина Голубєва.

До речі, Ірина - одна із  учасниць курсу самооборони, яка увійшла до 20-ти тих, хто захотів поглиблено вивчати самооборону. Жінка говорить, що вона відноситься до тих людей, які прагнули б запровадження загальної військової освіти для дівчат.

Аліна Курлович,  власна кореспондентка ГІАЦ “КРОНА”