Жінка в законіАЛІНА КУРЛОВИЧ
власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА»У грудні до правозахисної організації з подібною історією звернулася пані Лариса. Жінка самостійно виховує двох дітей, однак її звільнили з роботи, не надавши жодних варіантів для нового працевлаштування. Пані Лариса була рішуче налаштована йти до судової зали, та роботодавиця пригрозила їй.  Чоловік керівниці фірми виявився “великою шишкою” – якби наша героїня довела справу до суду, то їй не дали б влаштуватися ні в містечку, де вона живе, ні в області. Тож пані Лариса відмовилася від цього наміру.

“На жаль, такі випадки непоодинокі”, – розповідають у громадській організації «Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних». І не лише в трудовій сфері  – права жінок порушуються у різних сферах їхнього життя. Через це за консультацією до їхньої організації звертаються жінки з усієї України.

Правову грамотність жінок і чоловіків щодо гендерночутливих питань будуть підвищувати юристи/-ки та правозахисники/-ці протягом двох з половиною місяців. Курс розпочинається сьомого лютого в Києві. Лекторки та лектори щосереди розказуватимуть про те, як діяти в складних ситуаціях під час розлучення, встановлення опіки над дітьми, поділу майна, домашнього насильства, сексуальних домагань, переслідувань тощо.                                         – ЧОМУ ВИ ВИРІШИЛИ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ “ЮРИДИЧНА САМООБОРОНА”?

“Юридична самооборона” – пілотний проект. Координаторки дивитимуться на потреби населення: якщо побачать, що людям такі знання справді цікаві та важливі – продовжуватимуть цю справу. Вже є багато варіантів розвитку проекту: набрати нову групу, запустити школу, змінити лекторів і лекторок тощо.

Усі лекції будуть транслюватися онлайн. Переглянути їх можна у мережі Facebook на офіційній сторінці організації «Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних».

А з першою лекцією ви зможете ознайомитися вже цієї середи – 7 лютого о 18:30.