«Він бив дуже жорстоко»: історія раннього шлюбу біженки
Переглянути відео на сайті ВВС Україна

Через сирійську війну зросла кількість шлюбів неповнолітніх у таборах для біженців у Йорданії. Це історія Салам, яка живе в йорданському місті Ель-Мафрак. Вона вийшла заміж у 16 років через скрутне становище. Чоловік її жорстоко бив, і дівчині вдалося отримати розлучення та втекти в табір для біженців.

Шлюби з неповнолітніми - величезна проблема для сирійських дівчат у таборах біженців. Батьки з бідних родин у відчаї видають дітей заміж у 12 років.

- Я вийшла заміж наприкінці травня 2014-го. Мені було 16. Перш за все, я вийшла заміж, бо так склалися обставини. Ми тільки-но переїхали в Йорданію, і наші умови були жахливими.

Салам живе в місті Ель-Мафрак, де найбільша кількість шлюбів неповнолітніх. Такі шлюби поширені в арабських країнах на кшталт Йорданії. Ситуація погіршилася з початком війни в Сирії.

- Він почав мене кривдити - бити. Він бив надзвичайно жорстоко. Мені було так погано, що я мала йти в лікарню, заледве добралася. Я ж маленька дівчинка, я не знаю, як туди доїхати.

Салам врешті отримала розлучення, але це не далося їй легко.

Кількість шлюбів з неповнолітніми дівчатами зросла на 18% з 2010-го по 2015-й. Зараз уряд Йорданії розпочав програму боротьби з одруженнями неповнолітніх. Експертне коло стверджує, що для успіху необхідно покінчити з бідністю та війною в регіоні.

Джерело