Ісландія стала першою країною світу, яка законодавчо затвердила рівність у зарплатах між чоловіками та жінками
З Новим роком у багатьох країнах в силу набули чинності нові закони. Ісландія стала першою країною світу, яка законодавчо затвердила рівність у зарплатах між чоловіками та жінками.

Дотепер жінки в Ісландії заробляли у середньому на 19% менше, ніж чоловіки. Тепер це позаду: з 1 січня набув чинності закон про однакову зарплатню за ту саму роботу. Незалежно від статі, етнічної чи сексуальної приналежності. Закон зобов'язує до цього як державні, так і приватні підприємства. Новий закон охоплює понад 150 тисяч працівників/-ць в Ісландії. Закон зобов'язує 1200 підприємств пройти відповідну гендерну сертифікацію. Її слід поновлювати кожні три роки. В Ісландії сподіваються, що зарплати вдасться повністю вирівняти до 2022 року. Це перша країна світу, яка на рівні закону зрівняла заробітки чоловіків і жінок.

Нижче подано сюжет програми «Подробиці тижня», ще до того, як закон набув чинності. Ознайомитись з актуальним сюжетом Deutsche Welle ви можете за цим посиланням.

З додатковою інформацією можна ознайомитися за цим посиланням (англійською мовою, «In Iceland it's now illegal to pay men and women differently»).Джерело-1, Джерело-2