В Ірані зростає обурення обов'язковим носінням хіджабів
Тегеран стурбований настроями громадян/-ок щодо обов'язкового вбрання жінок. У містах країни – протести проти припису носити хіджаб.

Дедалі більше іранців/-ок незадоволені обов'язковим носінням хіджабу в ісламській республіці. Про це йдеться у звіті стратегічного центру при адміністрації президента Ірану. В Ірані особи жіночої статі, котрим більше дев'яти років, мають у громадських місцях носити одяг, який приховує контури тіла та волосся.

У документі вказано, що влада країни стурбована такими настроями. Радники президента зазначають, що більшість громадян/-ок ісламської республіки вважає, що жінки самі мають вирішувати, носити їм хіджаб чи ні, а не отримувати вказівку від держави. В Ірані діє поліція моралі, яка затримує і штрафує «неправильно» вбраних жінок, проте це не дає ефекту, додається у звіті.

В арабськомовному сегменті соцмереж тим часом поширюється відео молодої жінки, яка знімає хіджаб просто перед штабом поліції моралі Вартових ісламської революції, повідомляє контрольований Саудівською Аравією телеканал Al-Arabiya.Лютий, 2018.

Акція відбулася на тлі протестів в Ірані проти обов'зкового носіння хіджабу. Утім, генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері раніше називав акції незадоволення «тривіальними» та «дитячими» кроками, які, можливо, інспіровані з-за кордону.Грудень, 2017.

Обов'язковий мусульманський дрес-код запровадили в Ірані після революції 1979 року та проголошення ісламської республіки на чолі з верховним лідером аятолою Хомейні.

Джерело