У Голлівуді стартувала нова жіноча ініціатива проти домагань

У Голлівуді, який у 2017 році струсонула низка секс-скандалів, більше 300 акторок, сценаристок, агенток, режисерок та інших представниць шоу-бізнесу запустили ініціативу Time's Up («Годі вже») для протидії повсюдним сексуальним домаганням в розважальній індустрії.

У плані дії ініціативи, оприлюдненому 1 січня 2018 року, ідеться про створення фонду правничого захисту, який вже зібрав понад 13 мільйонів доларів США. Ці кошти мають піти на юридичну підтримку осіб, які зазнають утисків на роботі. Time's Up закликає домагатися покарань для кривдників, більшої присутності жінок на керівних посадах та підвищення зарплат для них, а ЗМІ – висвітлювати домагання й у "менш гламурних" сферах діяльності.

У відкритому листі в газеті The New York Times актриси написали, що в першу чергу хочуть підтримати жінок, які працюють на низькооплачуваних роботах і, в силу цього, особливо уразливі.

«Я підтримую всіх жінок у всіх професійних сферах, заявляючи, що пора припинити утиски, домагання, маргіналізацію та слабке представництво», – написала Ріс Вітерспун в Twitter.

«Давайте всі дамо таку новорічну обіцянку: більше не вважати нормальною поведінкою сексуальні домагання і нерівність на роботі. Це не нормально!», – написала в Twitter актриса Джессіка Біл.

До ініціативи долучилися, зокрема, акторки Кейт Бланшетт, Ешлі Джадд, Наталі Портман та Меріл Стріп, керівниця студії Universal Pictures Донна Ленглі та письменниця-феміністка Глорія Стейнем.

Нагадаємо, що минулого року, після появи шквалу звинувачень в сексуальних домаганнях проти голлівудського магната Гарві Вайнстіна, в соцмережах почалася кампанія під хештегом #MeToo («Я теж»), в рамках якої чоловіки і жінки ділилися своїми історіями про пережиті домагання.

Акторів та акторок також закликають прийти на недільну церемонію вручення нагороди «Золотий глобус» у чорному – на знак протесту проти домагань.

Джерело-1, Джерело-2