Google присвятив дудл українській чемпіонці світу
27 липня Google присвятив дудл уродженці Полтавщини Людмилі Руденко, яка стала другою чемпіонкою світу з шахів серед жінок.

Цей титул Людмила Руденко завоювала на турнірі в Москві в 1950 році, розповідають творці/-чині дудла в офіційному блозі Google.

«У цей день в 1904 році в Лубнах, Україна, з'явилася на світ одна з найвпливовіших шахісток світу. Через двадцять чотири роки Людмила Руденко вперше в своїй легендарній кар'єрі посіла перше місце, коли вона виграла Московський жіночий чемпіонат 1928 року. Цей чемпіонат був одним з багатьох престижних титулів, які вона заробила в своєму житті», – йдеться в блозі Google.

У 1950 році Руденко стала другою в історії чемпіонкою світу з шахів. У жіночому шаховому чемпіонаті світу в Москві Руденко набрала 11,5 очок з 15 і завоювала золоту медаль чемпіонки світу. Цей титул вона зберігала до 1953 року.

«Тим не менш, незважаючи на її основні досягнення в грі, вона вважала найважливішим досягненням свого життя організацію евакуації дітей під час блокади Ленінграда у Другій світовій війні», – нагадують автори дудла.

«Сьогоднішній Doodle, який черпає художнє натхнення з графічного мистецтва і плакатів 1960-х років, відображає цілеспрямовану рішучість Руденко під час ігор чемпіонату світу. Ми гідно оцінюємо досягнення Руденко як під час матчу, так і поза ним», – підкреслюють співробітники/-ці Google.

Дудл бачать не тільки в Україні і країнах колишнього СРСР. Пошуковик нагадав про Людмилу Руденко мільйонам людей з США, Канади, Австралії, Аргентини, Франції та деяких інших країн. Судячи з сайту Google, інших дудлів на 27 липня пошуковик не приготував.

Джерело