Чим ми пишаємося: підсумки ГІАЦ «КРОНА» 2017 року!
Поки ви у пошуках чудових подарунків на Новий рік, ми робимо підсумки роботи нашої організації. Хочемо поділитися з вами особистими досягненнями та тим, чим ми пишаємося наприкінці року. Вашій увазі п’ятірка великих та маленьких перемог ГІАЦ «КРОНА».


1. Перше місце, звичайно, посідає наш спільний проект з «ЕдКемп Україна» та Інститутом модернізації змісту освіти – це «Антидискримінаційна та гендерна експертиза підручників». Антидискримінаційна експертиза усіх (!) 195 шкільних підручників була здійснена в Україні уперше. Окрім цього, спільно з партнерами ми підготували тридцять нових експерток і експертів для майбутніх експертиз, а також одягнули «антидискримінаційні окуляри» тридцяти фахівчиням/-цям, авторкам/-ам, дизайреркам/-ам, редакторкам/-ам, які долучені до створення шкільних підручників.2. Ми сподіваємося, що ви пам'ятаєте про наш трирічний проект у навчальних закладах Харківської області. Так-так, ми говоримо про «Гендерний освітній експеримент». Звичайно, він сам по собі є гордістю, оскільки учительство вже добре просунулося уперед у гендерночутливому навчанні. Однак хочемо сказати, що цього року для найактивніших учительок улітку у нас пройшла виїзна триденна «Гендерна літня школа», яка є беззаперечним кроком уперед до розуміння гендерної теорії і практики. Учительки ознайомилися з досить складними темами, такими як сексуальна ідентичність та орієнтація, феміністична педагогіка тощо. Більш детально про школу ви можете подивитися у нашому сюжеті на порталі ГІАЦ «КРОНА».3. А «під ялинку» учасниці експерименту покладуть перший (!) в Україні «Гендерний педагогічний альманах». Я ще його не читала, проте тренерська команда від нього вже у захваті. До збірника увійшло 30 есеїв з роздумами, пошуками, знахідками учительок експерименту. У такому жанрі в українському освітньому середовищі майже нічого не створюють, тим паче з гендерної тематики. Наразі альманах знаходиться у верстці, а ілюстрації до нього створювала Марія Чорна.4. Нещодавно, у листопаді, світ побачив революційний номер гендерного журналу «Я» «Гендер, традиція і релігія». Оскільки ця тема досить складна, організація йшла до випуску близько трьох років, але ми задоволені результатом і реакцією публіки на наші старання. Випуск журналу «Гендер, традиція і релігія» за місяць побив результати завантажень усіх інших (!) випусків «Я», і досяг рекордного числа місячного завантаження – 5000 разів.5. Своїм досягненням ми вважаємо приріст відвідувань офійційного сайту і Facebook-сторінки ГІАЦ «КРОНА». Зацікавленість у нашому продукті зростає, і це показують цифри і статистика, яку ми підсумовуємо щороку. Наведемо кілька прикладів для вас:

– Наша брендова книга «У пошуках гендерного виховання» за чотири роки завантажена вже 91 000 разів!

– Середня щоденна кількість відвідувань порталу цього року зросла на 28%.

– Кількість осіб, які підписалися на Facebook-сторінку цього року, становить 57% від загальної кількості підписників.

– Кількість відміток «Подобається» зросла на 50%.

Ми дякуємо вам, любі наші читачки і читачі, за те, що ви з нами разом робите світ більш гендерночутливим. До зустрічі у новому році, у нас у планах ще багато гендерноцікавого!

Команда ГІАЦ «КРОНА»