Гендерночутлива наочність у школах харківської області


Нарешті гендерночутлива наочність дісталася до своїх володарів та володарок! 30 листопада експертна команда “Гендерного освітнього експерименту” відвідала Лозівський НВК №10 та Панютинську загальноосвітню школу, щоб подарувати гендерночутливу наочність, а також розповісти про подальший розвиток експерименту. Нагадаємо, що навесні 2016 року відбулися ІІ Міжшкільні творчі гендерні майстерні, під час яких учителі та учительки восьми експериментальних шкіл працювали над створенням шкільної наочності, яка у подальшому використовувалася б у навчально-виховному процесі школи та дитячого садка. Ідеї вчительства втілювалися спільними зусиллями дизайнерок Ірини Стасюк, Олени Овчарової та команди експерименту у складі Олега Марущенка, Олени Малахової, Ольги Андрусик, Тетяни Дрожжиної. Слід зазначити, що у розробленій наочності не тільки відсутні зображення, які б відтворювали гендерну нерівність, а й немає жодних дискримінаційних зображень, які б могли якимось чином обмежувати людей різних національностей, віку, професій тощо. Також школи отримали відзнаку “Простір, вільний від дискримінації”, яка засвідчує, що школа бере участь у гендерному освітньому експерименті (цю наочність ви згодом зможете переглянути на сайті ГІАЦ “КРОНА”).

Для виховательок дитячого садка Лозівського НВК №10 після презентації наочності був проведений “Тренінг-консультація у дошкільному навчальному закладі”, під час якого експертна команда торкалася усіх можливих вразливих моментів, які стосуються гендерної рівності. Це й напрямки діяльності виховательок, й організація ігрового простору, відбір сценаріїв на свята і наліпок на дитячі шафки, - за допомогою усіх цих елементів можуть ретранслюватися гендерні ролі та стереотипи.

Наступна поїздка запланована до Огіївського НВК, де експертна команда у рамках загальношкільних батьківських зборів уперше зможе поспілкуватися із мамами та татами дітей з експериментальної школи.

Власна кореспондентка ГІАЦ “КРОНА” Аліна КурловичБільше фото на нашій сторінці у Facebook