Вiртуальна консультацiя

Тут Ви можете спитати про будь-що з гендерної тематики, і наше експертне коло надасть ґрунтовну фахову відповідь.

Як це працює?

  1. Заповніть, будь ласка, форму запиту на консультацію.

  2. Вашому запитанню буде присвоєно номер, за яким згодом на цій сторінці буде розміщена відповідь.

  3. Про те, що відповідь на Ваш запит готова, та номер, під яким вона розміщена на цій сторінці, ми повідомимо Вам окремим листом на адресу, яку Ви зазначите у формі запиту.

  4. Якщо у Вас виникають додаткові запитання (до Вашого запиту чи запиту іншої людини), заповніть, будь ласка, форму ще раз, зазначивши, до запису під яким номером вони стосуються. Відповідь на додаткові питання може бути розміщена (залежно від характеру запитання) в окремому записі чи подана як оновлення в записі під тим номером, до якого виникло додаткове запитання (про це Вам також надійде повідомлення на пошту).

  5. Це не служба психологічної підтримки (ми не маємо ліцензії на надання психологічних консультацій) – ми надаємо консультації з гендерної теорії, практики її застосування, гендерного підходу (зокрема в освіті, медіях, політиці), гендерної експертизи тощо.

  6. Запитання різного характеру можуть потребувати неоднакового часу для підготовки відповіді. Ми не можемо точно вказати, коли вона буде готова, але можемо пообіцяти, що Ваше запитання не залишиться без відповіді.

  7. Для будь-яких інших запитань, що не стосуються означених у п. 5, використовуйте, будь ласка, форму «Написати нам» http://krona.org.ua/napisati-nam.html.


Як можна звертатися до Вас у листі?


Тут Ви – за бажання – можете вказати також по батькові, прізвище, місто чи країну, вік, звання, посади тощо. Якщо це поле залишиться незаповненим, як підпис під запитанням буде вказано лише Ваше ім’я.

На цю адресу ми надішлемо інформацію про те, що відповідь на Ваш запит готова, та її номер.

Сформулюйте, будь ласка, запитання якомога точніше. За потреби лаконічно опишіть контекст, у якому воно виникло.

Вiдповiдi на запитання:

001. Що таке гендер?

Гендер - комплекс культурних і соціальних характеристик, що охоплює всі сфери діяльності людини. Гендер неоднаково осмислюється й трактується на різноманітних етапах розвитку гендерної теорії, котрі як змінюють один одного, так і функціонують паралельно. На сучасному етапі розвитку гендерної теорії бажаним до використання є останнє з наведених тут означень.

002. Що таке андроцентризм?

Андроцентризм – культурна традиція, світогляд, центром, відправною точкою, нормою якого вважається чоловік і все чоловіче, а жінка та все, що з нею пов’язане, сприймається як другорядне, неважливе, неправильне, відхилення від чоловічої норми. Андроцентризм як певна система поглядів формується як через моральні та культурні норми і моделі поведінки та взаємин, так і засобами мови. З одного боку, мова відображає все, що сприймає, знає та уявляє людина, ніби «вбудовуючи» андроцентризм у використовувані слова та їх значення, з іншого – ті мовні одиниці, якими ми користуємося в мовленні, формують нашу свідомість, світосприйняття.