Фізичний розвиток дитини незалежно від її статі

Фізичний розвиток є одним із показників здоров’я людини. З одного боку фізичний розвиток підпорядковується біологічним законам, а з іншого, він значною мірою залежить і від умов, в яких живе й розвивається дитина. Регулярні фізичні вправи сприяють нормальному фізичному розвитку дитини. І тут дуже важливо підбирати фізичні навантаження, керуючись гендерночутливим підходом, тобто враховувати індивідуальні особливості, бажання і зацікавленість кожної дитини, а зовсім не її стать. Незалежно від того, хлопчик це чи дівчинка, треба підбирати «свої» фізичні вправи, їхню тривалість, кількість повторень, початкові положення, а також зміну темпу і ритму рухів.

Ще один фактор, який заважає фізичному розвитку дитини – це стереотипне уявлення, що хлопчики активні, а дівчатка пасивні. Часто вважається нормою до рухливих ігор залучати більше хлопчиків, обирати їх ведучими, наділяти головними ролями. Але, насправді, немає значення, до якої статевої групи належить дитина, активність у неї завжди «своя».Активні природні фізичні рухи сприяють позитивним фізіологічним процесам в організмі та покращенню роботи всіх внутрішніх органів і систем. І хлопчики і дівчатка швидше розвиваються фізично, менше схильні до сезонних простудних захворювань та алергії, ростуть більш сильними, спритними, впевненими в своїх здібностях. Щоб розвивати естетичне почуття дитини, фізичні вправи можна виконувати з яскравим інвентарем, іграшками, у відповідному одязі.

Для росту і нормального фізичного розвитку дитини необхідне повноцінне харчування з відповідною кількістю білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, мінеральних речовин. І тут, знову ж таки, гендерні стереотипи можуть шкодити здоров’ю дитини. З давніх часів передається «народна мудрість», що саме хлопчикам треба багато їсти, щоб вони росли сильнішими та міцнішими. Дівчаткам же краще взагалі нічого не їсти, «бо станеш товстою і нікому не будеш потрібна». А, ні, огірок можна з’їсти, а і його шкуратком протерти обличчя – все для того, щоб бути красивою.

Насправді ж, дитячий організм (незалежно від того хлопчик це чи дівчинка) нормально розвивається, росте і функціонує тільки при збалансованому харчуванні. Наприклад, збіднення їжі мінеральними солями та вітамінами в період глибокої морфологічної перебудови кісткової тканини приводить до остеопорозу у дитини будь-якої статі.Велике значення для фізичного розвитку дитини має створення нормальних санітарно-гігієнічних умов проживання дитини. Первинні гігієнічні навички дитина опановує в родині. Існує стереотипне уявлення, що дівчатка охайніші та акуратніші за хлопчиків. Батькам / особам, які їх замінюють треба вчити (і бути прикладом) однаково і хлопчиків, і дівчаток, як доглядати за шкірою, волоссям, порожниною рота тощо. Наприклад, доглядати за шкірним покровом необхідно не тільки для привабливого зовнішнього вигляду, але і для здоров’я. Адже шкіра є одним з найбільших органів в людському тілі, а по кількості виконуваних функцій в організмі стоїть на одному з перших місць. Також необхідно вчити дитину слідкувати і за чистотою приміщення, в якому вона живе, провітрювати у будь-яку погоду і не казати, що «вона ж дівчинка, вона змерзне».

Отже бачимо, що фізичний розвиток дитини значною мірою залежить від батьків / осіб, які їх замінюють, а скоріше від того, чи мають вони гендерні стереотипи.

Поради батькам / особам, які їх замінюють.

1. Регулярно займайтеся з дитиною фізичними вправами.

2. Загартовуйте дитину незалежно від її статі.
3. Дотримуйтесь режиму дня (бажано комфортного для дитини).
4. Гуляйте кожного дня не менше 1 години.
5. Під час складання раціону враховуйте медичні показники, фізичне навантаження та побажання самої дитини.
6. Спонукайте дитину до фізичного розвитку, хваліть за досягнення, підтримуйте у стараннях.
7. Пишайтеся своєю дитиною!

Усі фото взяті з інтернет-джерел