Проект нової конституції Куби допускає одностатеві шлюби
Проект нової конституції Куби допускає можливість легалізації гомосексуальних шлюбів. Про це повідомляє Reutres із посиланням на одного з високопоставлених урядовців.

Нове формулювання визначає шлюб як союз між двома людьми, а не між чоловіком і жінкою.

Відзначається, що за останні десять років Куба домоглася великих успіхів в області прав ЛГБТ, з урахуванням того, що в перші роки після революції 1959 року представників ЛГБТ переслідували і відправляли у виправні трудові табори.

Комуністична країна схвалила операції зі зміни статі і заборонила дискримінацію на робочому місці по відношенню до ЛГБТ-людей, проте визнання одностатевих союзів зайшло у глухий кут через повільний законодавчий процес та громадські упередження.

"Можливість шлюбу між двома людьми зміцнює принципи нашого проекту щодо рівності і справедливості. Вже 24 країни включили цю концепцію, і ми не могли ігнорувати це питання, коли ми складали проект конституції", – зазначив прес-секретар держсекретаря Гомеро Акоста.

Цей крок відображає тенденцію в Латинській Америці, де одностатевим парам дозволялося вступати в шлюб в Аргентині, Бразилії, Колумбії, Уругваї та деяких частинах Мексики в останні роки, незважаючи на церковну опозицію.

Також відзначається, що на Кубі плануються подальші правові зміни в питанні про гомосексуальний шлюб.

Очікується, що законодавці затвердять проект конституції в ці вихідні, а потім передадуть його на всенародну консультацію і для національного референдуму.

На фото: плакати із закликами проти одностатевих шлюбів на вулицях Гавани, Куба.

Джерело