Британський уряд погрожує припинити фінансування Oxfam після секс-скандалу
Співробітники доброчинного об'єднання влаштовували вечірки з повіями в Чаді та на Гаїті. У відповідь влада Великобританії погрожує припинити виділяти кошти для Oxfam.

Через повідомлення про причетність співробітників міжнародного об'єднання організацій із боротьби з бідністю Oxfam до секс-скандалу Великобританія може обмежити його фінансування. Відповідне застереження зробила британська міністерка з питань міжнародного розвитку Пенні Мордонт в неділю, 11 лютого, в інтерв'ю медіакомпанії BBC. Британський уряд може зупинити фінансування благодійного об'єднання, якщо останнє не забезпечить виконання заходів щодо запобіганню подібним ситуаціям в майбутньому, попередила Мордонт.

Заява Пенні Мордонт пролунала після повідомлень ЗМІ про те, що співробітники Oxfam влаштовували вечірки за участю повій в Чаді в 2006 році та на Гаїті після землетрусу в 2010 році. Згідно з повідомленнями, жінок запрошували в будинки, які Oxfam винаймало для своїх працівників. Так само не виключено, що на час скоєння цих скандальних дій деякі з залучених жінок могли бути неповнолітніми.

Пенні Мордонт пояснила, що її відомство надіслало запит в Oxfam з вимогою надати всю вичерпну інформацію щодо скандальних випадків. У разі, якщо такої інформації в належному обсязі міністерство не отримає, благодійникам уріжуть фінансування, застерегла міністерка. Те саме стосується й інших благодійних організації, що почасти фінансуються за кошти британських платників податків, наголосила вона. Торік Лондон виділив Oxfam близько 36 мільйонів євро.

Oxfam: Про розтрату пожертвувань не йдеться

У самому об'єднанні Oxfam у відповідь на запит DW наголосили, що послуги повій оплачувалися не коштом об'єднання, тож в даному разі про розтрату пожертвувань не йдеться. Водночас в організації підтвердили, що "події" на Гаїті відбувалися в орендованому Oxfam будинку.

Керівник об'єднання Марк Голдрінг визнав, що те, що сталося, неприйнятно і є серйозним порушенням кодексу поведінки. За даними самого Oxfam, в результаті скандалу вже були звільнені чотири співробітники, ще двоє звільнилися самі. Водночас Oxfam оголосив значно жорсткіші критерії відбору та прийому на роботу нових працівників.

Джерело