Запрошуємо переглянути та обговорити авторську підбірку Надії Парфан БЕХДЕЛЬ-ТЕСТ

Запрошуємо переглянути та обговорити авторську підбірку Надії Парфан БЕХДЕЛЬ-ТЕСТ: короткі метри жінок-режисерок.
Програма включає нову документальну стрічку про події Майдану української режисерки Світлани Шимко "Медик іде останньою" - перший показ на території України.

Американська художниця Елісон Бехдель у 1985 році створила комікс, який донині використовують для перевірки фільмів на мізогінію та адекватність жіночих персонажів. Це і називають «Бехдель-тест». Щоб його пройти, фільм повинен відповідати трьом простим критеріям:

1. у ньому є щонайменше дві жінки.
2. які розмовляють між собою.
3. не про чоловіків.

За всю історію кінематографу знято обмаль фільмів, які відповідають критеріям тесту Бехдель. Це легко пояснити тим, що в списку відомих режисерів довго не було жіночих імен. Та зараз ситуація міняється. Після тріумфу незалежних режисерок на фестивалі Sundance у США та виходу фільму "Життя Адель", кіноспільнота визнала 2013-й роком жінок у кіно.
Україна визнала жінок героїнями Майдану: вони стояли на передовій, будували барикади, лікували поранених - і знімали кіно. Сьогодні багато активних жінок перебувають у зоні АТО - беруть участь в бойових діях, лікують поранених, допомагають біженцям. Ці жінки мало чим схожі на "прекрасні створіння" з класичного чоловічого кінематографу. Нове життя жінок вимагає нового кіно.

Наскільки актуальний тест Бехдель сьогодні? Чи можна відрізнити фільм, знятий чоловіком, від фільму жінки-режисерки?
Які історії пропонує нам жіноче кіно?

Запрошуємо до спілкування усіх захоплених кіно та небайдужих до жіночої тематики
30 серпня 2014 року о 17.30 у Пінтагон (Слобідська садиба. Вул. Данілевського, 26)

ПРОГРАМА триває 1 годину 45 хвилин і складається з таких стрічок:

ОГОЛЕНІ ГОВОРЯТЬ 10 хвилин
"Коліна жінки повинні бути як в новонародженого" - навчають дівчаток в дитинстві. Мами, бабусі, тати, чоловіки - всі знають щось про жіноче тіла. Чи знають його самі жінки?

ЛИСТИ З СУСІДНЬОГО ПІД'ЇЗДУ 15 хвилин
Ліля і Сандра вирішили розіграти Мелітту. Вони надсилають їй любовний лист, підписаний вигаданим ім’ям хлопця. Коли Ліля отримує вістку у відповідь, вона починає таємне листування.

ЕКЗАРХ 10 хвилин
Молодий православний священик вирішив піти з Києво-Печерської Лаври, де стало забагато нетерпимості та лицемірства. Його нова паства – це геї, лесбійки, бісексуальні і трансгендерні люди, а також люди, що живуть зі СНІДом. Та офіційна православна церква відмовляє їм у праві бути християнами, а гомофобне суспільство змушує приховувати свою сексуальну орієнтацію. Що повинно статися, щоб ЛГБТ прийняли до лона Церкви?

МЕДИК ІДЕ ОСТАННЬОЮ 30 хвилин
Лікарка-волонтерка Таня була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Після припинення вогню вона лишається в Києві лікувати поранених. Тим часом неоголошена війна з Російською Федерацією починається на сході України. Таня знову мусить їхати на фронт.

ЛУЇЗА 20 хвилин

ПРИГНІЧЕНА БІЛЬШІСТЬ 10 хвилин

ЖІНКИТИЦІ 9 хвилин