Архів новин
1.01.2019
Посол Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестад і посол Швеціі Мартін Хагстрьом назвали гендерну рівність одним із головних досягнень своїх держав за останні роки. Про це вони розповіли журналу Новое Время в рамках проекту Головні відповіді.
Читати далі
30.12.2018
Останні півроку наш ресурс Гендерний інформаційно-аналітичний центр “КРОНА” цілеспрямовано робив матеріали про жіночий активізм. Ми познайомилися й познайомили вас, наші любі читачки і читачі, з жіночими організаціями з більшості регіонів України. Вели репортажі з Києва, Дніпра, Львова. Брали інтерв’ю у знаних активісток і феміністок, дослідниць...
Читати далі
29.12.2018
У 2014 році, коли життя почалося наново, пані Олі треба було нове житло та робота. Вона пригадала про «Горіховий дім» та будинок для жінок, про який почула по телебаченню у випуску новин. У репортажі казали, що жінки, які опинилися у складних життєвих умовах, зможуть на деякий час залишитися у тому будинку, а «Горіховий дім» – пекарня, у якій можна працювати після відповідного безкоштовного навчання.
Читати далі
28.12.2018
Заснована в Одесі 2016 року громадська організація «Асоціація жінок України “Дія”» всього за кілька років стала всеукраїнською. Її філії вже відкрилися у Києві, Ужгороді, Миколаєві, Кропивницькому, Первомайську, Новій Каховці, Чернівцях. А на початку грудня один із її проектів посів І місце в номінації «Забезпечення рівних можливостей» у престижному конкурсі Special Project Awards.
Читати далі
27.12.2018
Пишучи проект, вона переживала, що не отримає грантової підтримки. «Досвіду поки що у цій сфері мало, – зізнається дівчина. – Складно писати всі ці заявки, вони займають багато часу». Несподівано для себе «Секція» отримала фінансування «Українського жіночого фонду». Це, виходить, перший їхній грант і перше відповідальне завдання. Згідно з проектом Ганна та ще кілька волонтерок брали ґрунтовні інтерв’ю в успішних жінок.
Читати далі
25.12.2018
Марта Чумало – активістка і тренерка громадської організації «Центр «Жіночі перспективи». Пройшовши навчання в українсько-британському проекті для тренерок, вона розпочала свою громадську діяльність в Україні. Сфера її діяльності – допомога жінкам у кризових ситуаціях, гендерна рівність, фемінізм та протидія насильству над жінками. Сьогодні ми поговоримо про сексуальні домагання в університетах. Як захистити свої права та куди слід звертатися, а також чому в Україні досі не існує жодного позитивного судового рішення стосовно кривдників студенток.
Читати далі
24.12.2018
Тамара Злобіна – головна редакторка «Гендер в деталях», мистецтвознавиця та кандидатка філософських наук. Коли закінчувала університет, стала вільною слухачкою на курсі Оксани Кісь “Вступ до гендерних студій”. Завдяки цьому зрозуміла, чому часто почувалася некомфортно - адже інтуїтивно вважала традиційні соціальні ролі чоловіка, жінки та моделі стосунків між ними застарілими. Сьогодні Тамара успішно керує феміністичною редакцією та почуває себе зовсім інакше – упевненою та готовою змінювати світ.
Читати далі
23.12.2018
Одна з найвідоміших громадських організацій у Львові. Усі, з ким я зустрічалася, говорили: «А ви чули про «Центр “Жіночі перспективи”»? Їхня діяльність вийшла далеко за межі типових для України реалій. А керівниця та засновниця організації Любов Максимович ще з 1998 року усім серцем вболіває за свою справу, за жінок, яких бере під крило центру та тих, кого витягує зі складних життєвих ситуацій. Пані Любов – викладачка Політехнічного університету, бізнес-вумен, засновниця першого в Україні бізнес-інкубатору, яка залишила все – й пішла в громадську діяльність.
Читати далі
12.12.2018
«Ми тебе навчимо, а ти навчи іншу жінку». За таким принципом у Краматорську громадська організація «Альянс за громадянські права» реалізує проект для активісток, журналісток, представниць органів влади, які працюють з жінками.
Читати далі
7.12.2018
Жінкам ніхто не заважає йти в політику, на війну чи займатися громадською діяльністю. Проте усі жінки, які обрали цей чи будь-який інший шлях, де є влада, ресурси або керівництво, зустрінуться із суспільним осудом. Подвійними стандартами. Коли чоловік іде в управління – він молодець. Коли на керівну посаду чи у політику йде жінка, люди б’ють на сполох: «На кого ж вона кидає своїх дітей? Хіба можна так?!»
Читати далі