В День Незалежності у Києві відбулась акція проти проституції
Сьогодні, в День Незалежності України, на Контрактовій площі відбулась феміністична інформаційно-просвітницька акція під назвою “Ні проституції! Феміністки - за шведську модель!”.

За словами оргкомітету головна мета акції - поширення інформації про шведську модель вирішення проблеми проституції.

Одна з учасниць акції, гендерна експертка Марія Дмитрієва стверджує, що проституція - це форма насильства проти жінок, а отже вона не має права на існування.

За її словами легалізація проституції - це провальна модель, оскільки ситуація з правами жінок після цього лише погіршиться, як це трапилось в Німеччині.

Тому учасниці акції закликають орієнтуватись на шведську модель, яка пропонує криміналізацію клієнтів і повну декриміналізацію проституйованих жінок.

В той же час поряд відбулась контракція, організована секс-працівницями. Вони виступили різко проти введення шведської моделі. Наталія Ісаєва, директорка організації “Легалайф-Україна”, до якої входять секс-працівниці і яка захищає права секс-працівниць, стверджує, що введення шведської моделі лише погіршить становище. За її словами жінки вдаються до секс-роботи, оскільки заробітки там значно вищі, ніж на “нормальних” роботах. “Жінка - не товар, але країна нічого не дає взамін”, - стверджує Наталія. “Якщо криміналізувати клієнта, то секс-працівниці не зможуть заробляти, і саме вони від цього страждатимуть найбільше. Ми ж вимагаємо повну декриміналізацію секс-праці і введення тих самих соціальних і трудових гарантій, як і для всіх інших видів робіт”.

Организаторки феміністичної акції проти проституції та за втілення шведської моделі підкреслюють, що "мета їхньої акції - навіть не в тому щоб довести, що шведська модель краща, а в тому щоб люди взагалі дізналися про існування такої концепції. І тоді можливо вони задумаються - якщо легалізація не єдиний вихід, то можливо це не найкращий вихід? Невже шведи і французи дурніші німців і голландців? Потрібно розуміти, що проституція це насильство, а не "просто робота" або "просто сфера людської діяльності". Якщо є розуміння, що проституція - форма гендерного насильства, що це згода на згвалтування за грошову компенсацію, що проституція калічить тіла і психіку жінок - тоді шведська модель не просто "краще" - це єдиний можливий варіант. Також шведська модель краща, так як скорочує проституцію внаслідок скорочення попиту, тоді як легалізація збільшує і попит і, як наслідок, пропозицію. Тобто це абсолютно конкретні Маші, Тані, Христини, які зараз навчаються в школі або ходять в дитячий садок, зі своїми думками, почуттями, унікальною і неповторною особистістю, і в одній системі вони потраплять в проституцію, а в іншій системі - ні".

Джерело-1, Джерело-2Больше фотографий на нашей странице в facebook