94% жінок у Голлівуді стикалися з домаганнями - опитування
94% жінок, що працюють у Голлівуді на різних посадах, піддавалися сексуальним домаганням.

Про це свідчать результати опитування, проведеного виданням USA Today спільно з Національним ресурсним центром із сексуального насильства. В опитуванні брали участь 843 жінки, які працюють в індустрії розваг. Це актриси, продюсерки, режисерки, сценаристки, редакторки та інші.

Протягом останніх місяців світ охопила хвиля секс-скандалів. Все почалося в жовтні 2017 року, коли відомого продюсера Харві Вайнштейна в домаганнях звинуватили одразу декілька актрис, в тому числі Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу, Роуз МакГоуен та інші. Ці резонансні зізнання спричинили низку нових звинувачень і викриттів.

По ходу розвитку цієї теми в соціальних мережах стали з'являтися хештеги #MeToo зі схожими історіями про домагання, а також було створено рух Time's Up, учасниці/-ки якого підтримують жертв сексуального насильства і роблять все можливе, щоб запобігти таким ситуаціям у майбутньому.

Як показали результати опитування USA Today, 94% жінок у Голлівуді піддавалися тій чи іншій формі тиску або переслідування, часто з боку доросліших і впливових людей.

87% опитаних стикалися з образливими жартами і непристойними жестами на свою адресу, 75% ставали свідками такої поведінки з іншими, 69% жінок зізналися, що їх чіпали, 65% спостерігали, як інші будували кар'єру завдяки інтимним стосункам з керівництвом, 64% жінок отримували пропозицію зайнятися сексом, а 21% були до цього примушені.Лише одна з чотирьох жінок, які стикалися з домаганнями, повідомляли кому-небудь про неприйнятну поведінку колег. Більша частина жінок боялася зізнаватися в цьому через страх втрати роботи або особистої помсти. З тих, хто все ж повідомив про свою ситуацію, лише 28% жінок зазначили, що були почуті й отримали допомогу.

"Це відбувається так часто, що стало вважатися нормою", - говорить операторка, що побажала залишитися невідомою, - "Я часто чую жіноненависницькі та вульгарні репліки на свою адресу, мене лапають, а про моє тіло відпускають непристойні коментарі. Я терплю це протягом 20 років, така ціна за те, що я обрала "чоловічу" професію".

Джерело-1, Джерело-2