9 аргументів «проти» вживання фемінітивів в українській мові. Публічна лекція Олени Малахової (відео)Лекція відбулася 19.11.2017 у Дніпрі на запрошення ГО «Громадського Руху «За гендерну рівність», SOCIAL movement «FOR Gender Equality» та за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. У лекції використано деякі дані з досліджень Олени Синчак і Валентини Литвинової; ідея назви лекції належить Олександрові Елькіну.

На відео початок власне лекції з 2:27 хв.

Сьогодні навколо вживання / невживання назв жінок (фемінітивів) точаться дискусії та суперечки, які, на жаль, не часто ґрунтуються на наукових даних, у тому числі лінгвістичних.

У науково-популярній лекції зібрано та прокоментовано з позиції лінгвістичної науки 9 аргументів «проти» вживання назв жінок, які найчастіше наводяться в дискусіях і припускають, що фемінітиви:

1) зайві, бо чоловічий рід є універсальним,

2) принижують жінку,

3) посилюють поляризацію статі,

4) потрібні лише феміністкам,

5) не властиві українській мові,

6) не дозволені правописом,

7) подовжують і переобтяжують текст,

8) додають іронічної і зневажливої конотації,

9) складно утворюються, «не звучать».

Олена Малахова – кандидатка філологічних наук, програмна директорка EdCamp Ukraine, радниця з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті міністерки освіти і науки України, експертка й тренерка ГІАЦ «КРОНА», входить до робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти МОН України.

Сконтактувати з авторкою можна за адресою omalakhova@edpro.agency