ООН: Понад 150 мільйонів дітей у всьому світі змушені працювати14-річний Мухаммед, сирійський біженець з Кобані, працює під машиною в ремонтній майстерні в Ербілі, Ірак у березні 2016 року. Дослідження МОП показує, що існує сильна кореляція між дитячою працею та ситуаціями конфліктів та катастроф. UNICEF / UN020145 / YarУ світі майже кожна десята дитина змушена працювати, щоб допомогти вижити своїй родині. Загалом це 152 млн хлопчиків і дівчаток, з яких 73 млн працюють в небезпечних або грабіжницьких умовах. Про це йдеться в заяві ЮНІСЕФ, оприлюдненої з нагоди відзначення 12 червня Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею.


Дитяча праця зустрічається практично у всіх секторах економіки, проте 7 з 10 дітей працюють в сільському господарстві.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликав уряди, громадянське суспільство і підприємства активніше боротися з причинами дитячої праці: злиденністю, відсутністю шансів на отримання освіти і дискримінацією дівчаток.

Однак в ООН підкреслюють, що за останні десятиліття відбулося значне скорочення кількості працюючих дітей - з 246 млн у 2000 році до 152 млн у 2016. Але в заяві зазначено, що останнім часом темпи зниження сповільнилися. Якщо зниження чисельності працюючих дітей триватиме нинішніми темпами, то в 2025 році у всьому світі будуть працювати 121 млн дітей.

«У 2015 році були прийняті 17 Цілей в галузі сталого розвитку, одна з них закликає покінчити з насильницькою працею і з усіма формами дитячої праці до 2030 року. Ми повинні діяти спільно для досягнення цієї мети », – йдеться в заяві.

Джерело